» “Spēlmaņu nakts” 2019/2020 gada sezonas žūrija aktīvi turpina darbu

Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” 2019/2020 gada sezonas žūrijas komisijas paveiktais jeb noskatīto izrāžu saraksts līdz 2020. gada februāra beigām.

Žūrijas komisija (Līga Ulberte, Andra Rutkēviča, Undīne Adamaite, Jevgenija Šermeņeva, Eduards Liniņš) ne vēlāk kā līdz 2020. gada 15. jūnijam izvērtēs visus pieteikumus jeb būs noskatījušies un izvērtējuši redzēto.

Sešu mēnešu laikā (no 2019. gada septembra līdz 2020. gada februārim) žūrija noskatījusies gandrīz 70 jauniestudējumus.

“Spēlmaņu nakts” 2019/ 2020 žūrijas komisijas noskatītās izrādes

(2019. gada septembris – 2020. gada februāris)

Dailes teātris

1. “Nepanesami ilgie apskāvieni” (Rež. Rolands Atkočūns)

2. “Neiespējamā misija” (Rež. Dž.Dž. Džilindžers)

3. “Trīs šūpolēs” (Rež. Nikolajs Korobovs)

4. “Inspektors Tutū” (Rež. Intars Rešetins)

5. “Iemīlējies Šekspīrs” (Rež. Rolands Atkočūns)

6. “Māte” (Rež. Intars Rešetins)

7. “Talantīgais misters Riplijs” (Rež. Laura Groza-Ķibere)

8. “Testosterons” (Rež. Oļegs Šapošņikovs)

Latvijas Nacionālais teātris

1. “Katls” (Rež. Ināra Slucka)

2. “Finlandizācija” (Rež. Valters Sīlis)

3. “Pēdējais salmiņš” (Rež. Toms Treinis)

4. “Alise Brīnumzemē” (Rež. Inga Tropa)

5. “Puika, kurš redzēja tumsā” (Rež. Valters Sīlis)

6. “Revidents” (Rež. Ņikita Kobeļevs)

7. “Slaktiņa dievs” (Rež. Daiga Kažociņa) 

8. “Tukšais zieds (Jerma)” (Rež. Ināra Slucka)

Jaunais Rīgas teātris

1. “Vēlā mīla” (Rež. Alvis Hermanis)

2. “Meklējot Spēlmani” (Rež. Gatis Šmits)

3. “Baltais helikopters” (Rež. Alvis Hermanis)

4. “Bītlu jaunais albums” (Rež. Alvis Hermanis)

5. “Svaigās asinis” (Rež. Alvis Hermanis)

6. “Zalkša līgava” (Rež. Inga Tropa)

Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris

1. “Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” (Rež. Edgars Niklasons)

2. “Kankuna” (Rež. Sergejs Golomazovs)

3. “Piecas dziesmas pēc atmiņas” (Rež. Vladislavs Nastavševs)

Valmieras Drāmas teātris

1. “Viktorija A” (Rež. Indra Roga, Mihails Gruzdovs)

2. “Viktorija B” (Rež. Indra Roga, Mihails Gruzdovs)

3. “Smieklu sasaukšanās” (Rež. Inese Mičule)

4. “731. soli” (Rež. Indra Roga, Mihails Gruzdovs)

5. “Uz Akapulko, kundze!” (Rež. Edmunds Freibergs)

6. “Ardievas ieročiem” (Rež. Varis Brasla)

7. “Alvinga kundze” (Rež. Māra Ķimele)

8. “Cilvēkam vajag suni” (Rež. Jānis Znotiņš)

Liepājas teātris

1. “Purva bridējs ugunī” (Rež. Regnārs Vaivars)

2. “Šekspīrs” (Rež. Elmārs Seņkovs)

3. “Mēness neredzamā puse” (Rež. Monika Klimaite)

4. “Vienaldzības gadsimts” (Rež. Dmitrijs Petrenko)

5. “Pilnīgi svešinieki” (Rež. Rolands Atkočūns)

Latvijas Leļļu teātris

1. “Vakara pasaciņa. Čigānmeitēns Ringla” (Rež. Alīda Pērkone)

2. “Mazā raganiņa” (Rež. Laila Kirmuška)

3. “Princese uz zirņa” (Rež. Vija Blūzma)

4. “Kaķēns vārdā Vau” (Rež. Māris Koristins)

5. “Vecīša cimdiņš” (Rež. Arnita Jaunzeme)

6. “Puscilvēki” (Rež. Edgars Kaufelds)

Daugavpils teātris

Dirty Deal Teatro

1. “Ohh” (Autori: Jānis Balodis, Ieva Kauliņa, Agris Krapivņickis, Ivars Krasts, Viesturs Balodis)

2. “Miega peles” (Rež. Paula Pļavniece)

3. “Netikumīgie” (Rež. Krista Burāne)

4. “Izskatās, ka tu mirsi” (Autori: Kate Krolle, Valters Sīlis)

Teātra apvienība “esARTE”

1. “Pēdējās stundas” (Rež. Elmārs Seņkovs)

Ģertrūdes ielas teātris

1. “Situāciju komēdija” (Rež./ autors Vsevolods Ļisovskis)

2. “Te sākas nakts” (Rež. Vladislavs Nastavševs)

3. “Malkas ceļi” (Rež. Andrejs Jarovojs)

KVADRIFRONS

1. “Fake news!” (Rež. Klāvs Mellis)

2. „Vecmāmiņu valsts” (Rež. Paula Pļavniece)

Willa teātris

1. „Stāsts par MĪ…” (Rež. Varis Piņķis)

2. “Pagalms atdzīvojas” (Rež. Toms Treinis); Izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivālā

3. “Putn ilgs” (Rež. Varis Piņķis)

Cēsu Mazais teātris

1. “Dullais” (Rež. Krista Burāne)

Latvijas Nacionālā Opera un balets

1. “Spēlēju, dancoju” (Rež. Laura Groza-Ķibere)

2. “Trīs draugi” (Hor. Sergejs Zemļanskis)

Rēzeknes teātris “Joriks”

1. “Rudens sonāte” (Rež. Mārtiņš Eihe)

Citi

1. “Plastmasas huligāni” (Teātra apvienība ‘”PERFOrācija”, Rež. Pamela Butāne)

2. “Tēbu zeme” (Rež. Dmitrijs Petrenko)

3. “Gleznas ārpus rāmjiem” (Rež. Viesturs Roziņš)

4. “Brigadere3” (Autori: Rihards Zelezņevs, Elīna Bojarkina, Rūdolfs Apse, Mārtiņš Gailis)

5. “(Iz)dzīvot pirmdienu” (Rež. Edgars Niklasons)

6. “Chanel Nr.1” (Modes muzejs, Rež. Vadims Grosmans)


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Delfi Latvijas Valsts meži LPAA