» 2019./ 2020. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” žūrija vērtē arī teātru tiešsaistes projektus

2020. gada 9. jūnijā

Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” 2019. /2020. gada sezonas žūrijas komisijas paveiktais jeb noskatīto izrāžu saraksts līdz 2020. gada jūnija sākumam.

Žūrijas komisija (Līga Ulberte, Andra Rutkēviča, Undīne Adamaite, Jevgenija Šermeņeva, Eduards Liniņš) līdz 2020. gada 10. septembrim turpina skatīsies visus pieteiktos teātru jauniestudējumus, t.sk. tiešsaistes projektus.

Deviņu mēnešu laikā (no 2019. gada septembra līdz 2020. gada maijam) žūrija noskatījusies gandrīz 80 jauniestudējumus klātienē un gandrīz 20 visdažādākos tiešsaistes teātra projektus.

“Spēlmaņu nakts” 2019./ 2020. gada sezonas žūrijas komisijas noskatītie iestudējumi

(2019. gada septembris – 2020. gada maijs)

Dailes teātris

1. “Nepanesami ilgie apskāvieni” (Rež. Rolands Atkočūns)

2. “Neiespējamā misija” (Rež. Dž.Dž. Džilindžers)

3. “Trīs šūpolēs” (Rež. Nikolajs Korobovs)

4. “Inspektors Tutū” (Rež. Intars Rešetins)

5. “Iemīlējies Šekspīrs” (Rež. Rolands Atkočūns)

6. “Māte” (Rež. Intars Rešetins)

7. “Talantīgais misters Riplijs” (Rež. Laura Groza-Ķibere)

8. “Testosterons” (Rež. Oļegs Šapošņikovs)

9. “Jūsmotāji” (Rež. Viesturs Kairišs; daudzsēriju tiešsaistes izrāde)

Latvijas Nacionālais teātris

1. “Katls” (Rež. Ināra Slucka)

2. “Finlandizācija” (Rež. Valters Sīlis)

3. “Pēdējais salmiņš” (Rež. Toms Treinis)

4. “Alise Brīnumzemē” (Rež. Inga Tropa)

5. “Puika, kurš redzēja tumsā” (Rež. Valters Sīlis)

6. “Revidents” (Rež. Ņikita Kobeļevs)

7. “Slaktiņa dievs” (Rež. Daiga Kažociņa) 

8. “Tukšais zieds (Jerma)” (Rež. Ināra Slucka)

9. “Dzīvnieks” (Rež. Reinis Suhanovs)

10. “Lepnums uz aizspriedumi” (Rež. Klāvs Mellis)

11. “Septiņi kraukļi un Saulcerīte” (Virtuāla raidījumu sērija)

12. E-teātra tiešsaistes projekts “Baltais kubs”:

12.1. “X paaudzes” epizodes “Endrjū stāsts par Dagu”, “Klēras stāsts”, “Endrjū stāsts” (Rež. Ināra Slucka)

12.2. “Mīlestība pandēmijas laikā” (Rež. Valters Sīlis)

12.3. “Baltā sieva” (Rež. Valters Sīlis)

Jaunais Rīgas teātris

1. “Vēlā mīla” (Rež. Alvis Hermanis)

2. “Meklējot Spēlmani” (Rež. Gatis Šmits)

3. “Baltais helikopters” (Rež. Alvis Hermanis)

4. “Bītlu jaunais albums” (Rež. Alvis Hermanis)

5. “Svaigās asinis” (Rež. Alvis Hermanis)

6. “Zalkša līgava” (Rež. Inga Tropa)

7. Projekts “JRT lasa grāmatas mājās”

Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris

1. “Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” (Rež. Edgars Niklasons)

2. “Kankuna” (Rež. Sergejs Golomazovs)

3. “Piecas dziesmas pēc atmiņas” (Rež. Vladislavs Nastavševs)

4. “Dzīves DārgAkmentiņi” (Rež. Rēzija Kalniņa)

5. “Melnraksts” (Rež. Vladislavs Nastavševs)

Valmieras Drāmas teātris

1. “Viktorija A” (Rež. Indra Roga, Mihails Gruzdovs)

2. “Viktorija B” (Rež. Indra Roga, Mihails Gruzdovs)

3. “Smieklu sasaukšanās” (Rež. Inese Mičule)

4. “731. soli” (Rež. Indra Roga, Mihails Gruzdovs)

5. “Uz Akapulko, kundze!” (Rež. Edmunds Freibergs)

6. “Ardievas ieročiem” (Rež. Varis Brasla)

7. “Alvinga kundze” (Rež. Māra Ķimele)

8. “Cilvēkam vajag suni” (Rež. Jānis Znotiņš)

9. “Visas labās lietas” (Rež. Inese Mičule)

Liepājas teātris

1. “Purva bridējs ugunī” (Rež. Regnārs Vaivars)

2. “Šekspīrs” (Rež. Elmārs Seņkovs)

3. “Mēness neredzamā puse” (Rež. Monika Klimaite)

4. “Vienaldzības gadsimts” (Rež. Dmitrijs Petrenko)

5. Podkāsts “Pīpētavas sarunas”

6. Mini sēriju cikls bērniem “Patakoļako” (Rež. Mārtiņš Kalita)

Latvijas Leļļu teātris

1. “Vakara pasaciņa. Čigānmeitēns Ringla” (Rež. Alīda Pērkone)

2. “Mazā raganiņa” (Rež. Laila Kirmuška)

3. “Princese uz zirņa” (Rež. Vija Blūzma)

4. “Kaķēns vārdā Vau” (Rež. Māris Koristins)

5. “Vecīša cimdiņš” (Rež. Arnita Jaunzeme)

6. “Puscilvēki” (Rež. Edgars Kaufelds)

7. Izklaidējošas virtuālas tikšanās “Garais starpbrīdis”

Daugavpils teātris

1. “Bez lieciniekiem” (Rež. Oļegs Šapošņikovs)

Dirty Deal Teatro

1. “Ohh” (Autori: Jānis Balodis, Ieva Kauliņa, Agris Krapivņickis, Ivars Krasts, Viesturs Balodis)

2. “Miega peles” (Rež. Paula Pļavniece)

3. “Netikumīgie” (Rež. Krista Burāne)

4. “Izskatās, ka tu mirsi” (Autori: Kate Krolle, Valters Sīlis)

5. “Izrāžu-instrukciju” cikls (Jānis Balodis “Tuvošanās”, Linda Rudene “Pieturzīmes”, Anete Konste “Noziegums”, Laila Burāne “Sienas”, Valters Sīlis “Pastaiga”, Istabas teātris (Ance Muižniece, Jānis Znotiņš) “Karantīnas stāstiņi”, Ieva Kauliņa “Lūdzu, piesēdiet!”, IevaKrish (Ieva Gaurilčikaite, Krišjānis Sants) “Gar aizvērtām acīm”, Krista Burāne “2020 soļi”)

Teātra apvienība “esARTE”

1. “Pēdējās stundas” (Rež. Elmārs Seņkovs)

2. “Medības” (Rež. Elmārs Seņkovs)

Ģertrūdes ielas teātris

1. “Situāciju komēdija” (Rež./ autors Vsevolods Ļisovskis)

2. “Te sākas nakts” (Rež. Vladislavs Nastavševs)

3. “Malkas ceļi” (Rež. Andrejs Jarovojs)

4. “Nelabā roka” (Rež. Kārlis Krūmiņš)

5. “Grāmata Zīme” (Rež. Liena Šmukste)

6. “Taņas dzimšanas diena WEB” (Piedalās: Artūrs Čukurs, Mārtiņš Eihe, Ieva Kauliņa, Jānis Kronis, Jana Ļisova)

KVADRIFRONS

1. “Fake news!” (Rež. Klāvs Mellis)

2. „Vecmāmiņu valsts” (Rež. Paula Pļavniece)

3. Ikdienas video lasījumi “KVADRIFRONA Dekamerons”

4. Online izrāde “24h” (Radošā komanda: Jānis Sniķers, Reinis Boters, Rūdolfs Gediņš, Andris Kaļiņins, Klāvs Mellis, Sabīne Alise Ozoliņa, Paula Pļavniece, Linda Rudene, Kārlis Staņa)  

Willa teātris

1. „Stāsts par MĪ…” (Rež. Varis Piņķis)

2. “Pagalms atdzīvojas” (Rež. Toms Treinis); Izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivālā

3. “Putn Ilgs” (Rež. Varis Piņķis)

Cēsu Mazais teātris

1. “Dullais” (Rež. Krista Burāne)

Latvijas Nacionālā Opera un balets

1. “Spēlēju, dancoju” (Rež. Laura Groza-Ķibere)

2. “Trīs draugi” (Hor. Sergejs Zemļanskis)

Rēzeknes teātris “Joriks”

1. “Rudens sonāte” (Rež. Mārtiņš Eihe)

2. “Otello” (Rež. Antons Kiseļuss (Igaunija))

3. “Cauruļzobis vienīgais” (Rež. Edgars Niklasons)

Liepājas Leļļu teātris

1. “Ucipuci meklē mājas” (Rež. Ģirts Šolis)

Citi

1. “Plastmasas huligāni” (Teātra apvienība ‘”PERFOrācija”, Rež. Pamela Butāne)

2. “Tēbu zeme” (Rež. Dmitrijs Petrenko)

3. “Gleznas ārpus rāmjiem” (Rež. Viesturs Roziņš)

4. “Brigadere3” (Autori: Rihards Zelezņevs, Elīna Bojarkina, Rūdolfs Apse, Mārtiņš Gailis)

5. “(Iz)dzīvot pirmdienu” (Rež. Edgars Niklasons)

6. “Chanel Nr.1” (Modes muzejs, Rež. Vadims Grosmans)

7. “Pazudušais dēls” (Rež. Ēriks Vilsons)

8. “Vol. 1 Antiņš” (Teātra apvienība ‘”PERFOrācija”, idejas autores: Beatrise Zaķe, Pamela Butāne)

9. “Trojas ķēve” (Rež. Laura Groza-Ķibere)

10. “Irānas konference” (Rež. Elmārs Seņkovs)


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Delfi Latvijas Valsts meži LPAA