» “Spēlmaņu nakts” jauniestudējumu skate turpinās vēl nepilnas trīs nedēļas

2020. gada 24. augustā

“Spēlmaņu nakts” jauniestudējumu skate 2019./ 2020. gada teātra sezonā, kas tika pagarināta līdz septembra sākumam, vēl ilgs nepilnas trīs nedēļas.

Šajā sezonā žūrijas komisijas locekļi līdz šim paguvuši noskatīties nedaudz vairāk kā 100 jauniestudējumus gan klātienē, gan tiešsaistē.

“Spēlmaņu nakts” 2019/ 2020 žūrijas komisijas vērtētie iestudējumi

(2019. gada septembris – 2020. gada augusts)

Dailes teātris

1. “Nepanesami ilgie apskāvieni” (Rež. Rolands Atkočūns)

2. “Neiespējamā misija” (Rež. Dž.Dž. Džilindžers)

3. “Trīs šūpolēs” (Rež. Nikolajs Korobovs)

4. “Inspektors Tutū” (Rež. Intars Rešetins)

5. “Iemīlējies Šekspīrs” (Rež. Rolands Atkočūns)

6. “Māte” (Rež. Intars Rešetins)

7. “Talantīgais misters Riplijs” (Rež. Laura Groza-Ķibere)

8. “Testosterons” (Rež. Oļegs Šapošņikovs)

9. “Jūsmotāji” (Rež. Viesturs Kairišs; daudzsēriju tiešsaistes izrāde)

10. “Blokmājas Dons Kihots” (Rež. Gundars Silakaktiņš)

11. “Elpa” (Rež. Dmitrijs Petrenko)

12. “Sidraba šķidrums” (Rež. Paula Pļavniece)

Latvijas Nacionālais teātris

1. “Katls” (Rež. Ināra Slucka)

2. “Finlandizācija” (Rež. Valters Sīlis)

3. “Pēdējais salmiņš” (Rež. Toms Treinis)

4. “Alise Brīnumzemē” (Rež. Inga Tropa-Fišere)

5. “Puika, kurš redzēja tumsā” (Rež. Valters Sīlis)

6. “Revidents” (Rež. Ņikita Kobeļevs)

7. “Slaktiņa dievs” (Rež. Daiga Kažociņa) 

8. “Tukšais zieds (Jerma)” (Rež. Ināra Slucka)

9. “Lepnums uz aizspriedumi” (Rež. Klāvs Mellis)

10. “Margarēta” (Rež. Reinis Suhanovs)

11. “Septiņi kraukļi un Saulcerīte” (Virtuāla raidījumu sērija)

12. E-teātra tiešsaistes projekts “Baltais kubs”:

12.1. “X paaudzes” epizodes “Endrjū stāsts par Dagu”, “Klēras stāsts”, “Endrjū stāsts” (Rež. Ināra Slucka)

12.2. “Mīlestība pandēmijas laikā” (Rež. Valters Sīlis)

12.3. “Baltā sieva” (Rež. Valters Sīlis)

12.4. “Skolotājs” (Rež. Intars Rešetins)

Jaunais Rīgas teātris

1. “Vēlā mīla” (Rež. Alvis Hermanis)

2. “Meklējot Spēlmani” (Rež. Gatis Šmits)

3. “Baltais helikopters” (Rež. Alvis Hermanis)

4. “Bītlu jaunais albums” (Rež. Alvis Hermanis)

5. “Svaigās asinis” (Rež. Alvis Hermanis)

6. “Zalkša līgava” (Rež. Inga Tropa-Fišere)

Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris

1. “Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” (Rež. Edgars Niklasons)

2. “Kankuna” (Rež. Sergejs Golomazovs)

3. “Piecas dziesmas pēc atmiņas” (Rež. Vladislavs Nastavševs)

4. “Dzīves DārgAkmentiņi” (Rež. Rēzija Kalniņa)

5. “Melnraksts” (Rež. Vladislavs Nastavševs)

Valmieras Drāmas teātris

1. “Viktorija A” (Rež. Indra Roga, Mihails Gruzdovs)

2. “Viktorija B” (Rež. Indra Roga, Mihails Gruzdovs)

3. “Smieklu sasaukšanās” (Rež. Inese Mičule)

4. “731. soli” (Rež. Indra Roga, Mihails Gruzdovs)

5. “Uz Akapulko, kundze!” (Rež. Edmunds Freibergs)

6. “Ardievas ieročiem” (Rež. Varis Brasla)

7. “Alvinga kundze” (Rež. Māra Ķimele)

8. “Cilvēkam vajag suni” (Rež. Jānis Znotiņš)

9. “Visas labās lietas” (Rež. Inese Mičule)

10. “Tilti” (Rež. Georgijs Surkovs)

Liepājas teātris

1. “Purva bridējs ugunī” (Rež. Regnārs Vaivars)

2. “Šekspīrs” (Rež. Elmārs Seņkovs)

3. “Mēness neredzamā puse” (Rež. Monika Klimaite)

4. “Vienaldzības gadsimts” (Rež. Dmitrijs Petrenko)

5. Mini sēriju cikls bērniem “Patakoļako” (Rež. Mārtiņš Kalita)

Latvijas Leļļu teātris

1. “Vakara pasaciņa. Čigānmeitēns Ringla” (Rež. Alīda Pērkone)

2. “Mazā raganiņa” (Rež. Laila Kirmuška)

3. “Princese uz zirņa” (Rež. Vija Blūzma)

4. “Kaķēns vārdā Vau” (Rež. Māris Koristins)

5. “Vecīša cimdiņš” (Rež. Arnita Jaunzeme)

6. “Puscilvēki” (Rež. Edgars Kaufelds)

7. Izklaidējošas virtuālas tikšanās “Garais starpbrīdis”

Daugavpils teātris

1. “Bez lieciniekiem” (Rež. Oļegs Šapošņikovs)

Dirty Deal Teatro

1. “Ohh” (Autori: Jānis Balodis, Ieva Kauliņa, Agris Krapivņickis, Ivars Krasts, Viesturs Balodis)

2. “Miega peles” (Rež. Paula Pļavniece)

3. “Netikumīgie” (Rež. Krista Burāne)

4. “Izskatās, ka tu mirsi” (Autori: Kate Krolle, Valters Sīlis)

5. “Izrāžu-instrukciju” cikls (Jānis Balodis “Tuvošanās”, Linda Rudene “Pieturzīmes”, Anete Konste “Noziegums”, Laila Burāne “Sienas”, Valters Sīlis “Pastaiga”, Istabas teātris (Ance Muižniece, Jānis Znotiņš) “Karantīnas stāstiņi”, Ieva Kauliņa “Lūdzu, piesēdiet!”, IevaKrish (Ieva Gaurilčikaite, Krišjānis Sants) “Gar aizvērtām acīm”, Krista Burāne “2020 soļi”)

Ģertrūdes ielas teātris

1. “Situāciju komēdija” (Rež./ autors Vsevolods Ļisovskis)

2. “Te sākas nakts” (Rež. Vladislavs Nastavševs)

3. “Malkas ceļi” (Rež. Andrejs Jarovojs)

4. “Nelabā roka” (Rež. Kārlis Krūmiņš; Latvijas Kultūras akadēmijas diplomdarbs)

5. “Grāmata Zīme” (Rež. Liena Šmukste)

KVADRIFRONS

1. “Fake news!” (Rež. Klāvs Mellis)

2. „Vecmāmiņu valsts” (Rež. Paula Pļavniece)

3. Online izrāde “24h” (Radošā komanda: Jānis Sniķers, Reinis Boters, Rūdolfs Gediņš, Andris Kaļiņins, Klāvs Mellis, Sabīne Alise Ozoliņa, Paula Pļavniece, Linda Rudene, Kārlis Staņa) 

4. Klausāmizrāde “Rolanda dziesma”

Teātra apvienība “esARTE”

1. “Pēdējās stundas” (Rež. Elmārs Seņkovs)

2. “Medības” (Rež. Elmārs Seņkovs; Latvijas Kultūras akadēmijas diplomdarbs)

3. “αSapiensi” (Rež. Elmārs Seņkovs; izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivālā)

Willa teātris

1. “Pagalms atdzīvojas” (Rež. Toms Treinis; izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivālā)

2. “Putn Ilgs” (Rež. Varis Piņķis)

3. “Ceturtais krēsls” (Rež. Rolands Atkočūns)

4. “Petuški” (Rež. Dž. Dž. Džilindžers)

Rēzeknes teātris “Joriks”

1. “Rudens sonāte” (Rež. Mārtiņš Eihe)

2. “Otello” (Rež. Antons Kiseļuss)

3. “Cauruļzobis vienīgais” (Rež. Edgars Niklasons)

Teātra apvienība ‘”PERFOrācija”

1. “Vijolīšu apsēstība” (Rež. Inga Tropa-Fišere; izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivālā)

2. “Plastmasas huligāni” (Rež. Pamela Butāne)

3. “Vol. 1 Antiņš” (Idejas autores: Beatrise Zaķe, Pamela Butāne)

Latvijas Nacionālā Opera un balets

1. “Spēlēju, dancoju” (Rež. Laura Groza-Ķibere)

2. “Trīs draugi” (Hor. Sergejs Zemļanskis)

Valmieras vasaras teātra festivāls

1.“Pagalms atdzīvojas” (Rež. Toms Treinis; Willa teātris)

2. “Uzvara ir mirklis” (Rež. Valters Sīlis)

3. “αSapiensi” (Rež. Elmārs Seņkovs, apvienība “ESARTE”)

4. “Vijolīšu apsēstība” (Rež. Inga Tropa-Fišere, apvienība “PERFOrācija”)

Citi

1. “Dullais” (Rež. Mārtiņš Eihe; Cēsu Mazais teātris)

2. “Ucipuci meklē mājas” (Rež. Ģirts Šolis; Liepājas Leļļu teātris)

3. “Tēbu zeme” (Rež. Dmitrijs Petrenko)

4. “Gleznas ārpus rāmjiem” (Rež. Viesturs Roziņš)

5. “Pazudušais dēls” (Rež. Ēriks Vilsons)

6. “Trojas ķēve” (Rež. Laura Groza-Ķibere)

7. “Irānas konference” (Rež. Elmārs Seņkovs)

8. “Kino un mēs” (Rež. Matīss Kaža)

9. “#DiToo” (Rež. Dita Lūriņa)

10. “Trīs māsas” (Rež. Vladislavs Nastavševs”)


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Liepāja LSM LPAA