» 2012 / 2013 sezona

1. Gada teātra izrāde
1.Vecene Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors- Vladislavs Nastavševs.
2.Zudušo laiku citējot Latvijas Nacionālajā teātrī, režisore- Ināra Slucka.
3. Oņegins Dailes teātrī, režisors- Dž. Dž. Džilindžers.
4.Finita la comedia! Dailes teātrī, režisors- Aleksandrs Morfovs.
5.Stavangera (Pulp people) Liepājas teātrī, režisors – Konstantīns Bogomolovs.

2. Gada latviešu autora darba iestudējums
1.Klaidoņa lūgšana Valmieras Drāmas teātrī, režisors- Varis Brasla.
2.Raudupiete Valmieras Drāmas teātrī, režisors- Elmārs Seņkovs.
3.Piemiņas diena Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Mihails Gruzdovs.
4.Meitenes Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors- Elmārs Seņkovs.
5.Nacionālais attīstības plāns Dirty Deal Teatro, režisors- Valters Sīlis.

3. Gada izrāde bērniem vai jauniešiem
1.Divas Lotiņas Latvijas Leļļu teātrī, režisors- Ģirts Šolis.
2.Mazais princis Mihaila Čehova Rīgu Krievu teātrī, režisors- Ruslans Kudašovs.
3.Trakulīte sandalīte Latvijas Leļļu teātrī, režisore- Vija Blūzma.
4.Minga rēgi Teātrī TT, režisors- Lauris Gundars.

4. Gada režisors
1.Konstantīns Bogomolovs- Stavangera (Pulp People) Liepājas teātrī.
2.Jevgeņijs Arjē- Jakišs un Pupče Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.
3.Elmārs Seņkovs- Meitenes Latvijas Nacionālajā teātrī un Raudupiete Valmieras Drāmas teātrī.
4.Aleksandrs Morfovs- Finita la comedia! Dailes teātrī.
5.Ināra Slucka- Zudušo laiku citējot, Latvijas Nacionālajā teātrī.

5. Gada aktrise
1.Ieva Segliņa- Tatjana izrādē Oņegins un Hārpere Ameitija Pita izrādē Eņģeļi Amerikā Dailes teātrī.
2.Elīna Vāne- Raudupiete izrādē Raudupiete un Estere izrādē Klaidoņa lūgšana Valmieras Drāmas teātrī.
3.Sandra Kļaviņa – Laura izrādē Tēvs Jaunajā Rīgas teātrī.
4.Kristīne Nevarauska- Salome izrādē Salome un Skārleta O’Hāra izrādē Vējiem līdzi Dailes teātrī.
5.Lolita Cauka- Indrānu māte izrādē Indrāni Latvijas Nacionālajā teātrī.

6. Gada aktieris
1.Artūrs Skrastiņš- Semjons Semjonovičs Podsekaļņikovs izrādē Finita la comedia! Dailes teātrī.
2.Uldis Anže- Indreks Pāss izrādē Zeme un mīlestība Latvijas Nacionālajā teātrī.
3.Ivars Puga- Fjodors Mihailovičs Dostojevskis izrādē Rudens Pēterburgā un Saša izrādē Piemiņas diena Latvijas Nacionālajā teātrī.
4.Mārtiņš Meiers- Arturs Skuja izrādē Klaidoņa lūgšana Valmieras Drāmas teātrī.
5.Imants Strads- Semjonovičs Remōnt-Zoss izrādē Zojkina kvartira un Filipo Fanti izrādē Aprēķina laulības Valmieras Drāmas teātrī.

7. Gada aktrise otrā plāna lomā
1.Lidija Pupure- Serafima Iļjiņična izrādē Finita la comedia! Dailes teātrī.
2.Māra Mennika- Jeļena izrādē Mežainis Valmieras Drāmas teātrī.
3.Daiga Gaismiņa- Ieva izrādē Indrāni Latvijas Nacionālajā teātrī.
4.Ilze Rudolfa- Sveta izrādē Piemiņas diena Latvijas Nacionālajā teātrī.
5.Ilze Ķuzule-Skrastiņa- Olga izrādē Oņegins Dailes teātrī.

8. Gada aktieris otrā plāna lomā
1.Harijs Spanovskis- Rojs M. Kons/ Praiors 2 izrādē Eņģeļi Amerikā Dailes teātrī.
2.Kaspars Dumburs- loma izrādē Vecene Latvijas Nacionālajā teātrī.
3.Andris Keišs- Pēteris Stokmanis izrādē Tautas ienaidnieks Jaunajā Rīgas teātrī.
4.Artis Robežnieks- Vladimirs Ļenskis izrādē Oņegins Dailes teātrī.
5.Ivars Auziņš- Džozefs Porters Pits/ Praiors 1/ Eskimoss izrādē Eņģeļi Amerikā Dailes teātrī.

9. Gada debija skatuves mākslā
1.Konstantīns Zaics- Smuts izrādē Vosorys saulgrīžu burvesteibys Daugavpils teātrī.
2.Marija Linarte- Matrjena izrādē Rudens Pēterburgā Latvijas Nacionālajā teātrī.
3.Ance Strazda- Matrjena izrādē Rudens Pēterburgā Latvijas Nacionālajā teātrī.
4.Jolanta Znotiņa- Keita izrādē Sabojātie Dailes teātrī.

10. Gada jaunais skatuves mākslinieks
1.Zane Dombrovska- Agnese izrādē Zudušo laiku citējot Latvijas Nacionālajā teātrī.
2.Dārta Daneviča- Marija Lukjanovna izrādē Finita la comedia! Dailes teātrī.
3.Jurģis Spulenieks- Edžiņš izrādē Indrāni Latvijas Nacionālajā teātrī un lomas izrādē Minga rēgi Teātrī TT.
4.Rolands Beķeris- Jukums Minhauzena precības Liepājas teātrī.
5.Kristaps Ķeselis- lomas izrādē Minga rēgi Teātrī TT.

11. Gada scenogrāfs
1.Reinis Dzudzilo- Raudupiete Valmieras Drāmas teātrī.
2.Mārtiņš Vilkārsis- Finita la comedia! Dailes teātrī, Zojkina kvartira un Klaidoņa lūgšana Valmieras Drāmas teātrī.
3.Aigars Ozoliņš- Venēcijas tirgotājs Latvijas Nacionālajā teātrī.
4.Kristīne Abika- Rudens Pēterburgā un Zudušo laiku citējot Latvijas Nacionālajā teātrī.
5.Andris Freibergs- Zeme un mīlestība Latvijas Nacionālajā teātrī.

12. Gada kostīmu mākslinieks
1.Ilze Vītoliņa- lelles izrādēs Ronja- laupītāja meita Latvijas Leļļu teātrī, kostīmi izrādēm Finita la comedia! un Salome Dailes teātrī.
2.Kristīne Abika- Zudušo laiku citējot Latvijas Nacionālajā teātrī.
3.Anna Heinrihsone- Zojkina kvartira Valmieras Drāmas teātrī.
4.Kristīne Pasternaka- Zeme un mīlestība un Venēcijas tirgotājs Latvijas Nacionālajā teātrī.
5.Liene Rolšteina- Sieviete, kura nav uzmanības vērta Latvijas Nacionālajā teātrī un Minhauzena precības Liepājas teātrī.

13. Gada kustību mākslinieks
1.Inga Krasovska- Lukrēcija Bordžija Liepājas teātrī, Finita la comedia! un Oņegins Dailes teātrī.
2.Elīna Lutce- Eņģeļi Amerikā Dailes teātrī.
3.Irina Saveļjeva- Vosorys saulgrīžu burvesteibys Daugavpils teātrī.
4.Valērijs Olehno- Rudens Pēterburgā Latvijas Nacionālajā teātrī.

14. Gada sasniegums baleta mākslā
*Pretendentus nominācijā izvirza Latvijas Nacionālā opera un Latvijas Profesionālā Baleta asociācija.
1.Baiba Kokina – lomas izrādēs Apburtā princese, Riekstkodis, Mesija, 5 Tango, Latvijas Nacionālajā operā.
2.Andris Pudāns – Jago, baleta izrādē Otello, Latvijas Nacionālajā operā.
3.Alise Prudāne –lomas izrādēs Gulbju ezers, Bajadēra, Otello, Mesija, Latvijas Nacionālajā operā.
4.Sabīne Guravska –lomas izrādēs Gulbju ezers, Otello, 5 Tango, Latvijas Nacionālajā operā.

15. Gada sasniegums laikmetīgajā dejā
*Pretendentus nominācijā izvirza Latvijas profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija
1. Stundas- horeogrāfija, izpildījums: Kristīne Vismane, Evita Birule, Eva Vancāne, Dirty Deal Teatro.
2. Pietiekami labs, ideja un režija: Andrejs Jarovojs, horeogrāfija: Kristīne Vismane, spēlē: Kristīne Vismane un Katrīna Albuže, Ģertrūdes ielas teātrī.
3. Inside Horeogrāfs: Dmitrijs Gaitjukevičs, dejotāji: Aivars Gailums, Elīna Breice, Ģirts Bisenieks, Liene Grava, Aldis Liepiņš, Ivars Broničs, Latvijas Nacionālajā teātrī.

16. Gada mūzikas autors
1.Kārlis Lācis- Oņegins Dailes teātrī.
2.Aleksejs Peguševs- Antigone Dailes teātrī.
3.Goran Gora- Raudupiete Valmieras Drāmas teātrī.
4.Kārlis Auzāns- Mēdeja. Teātris Dailes teātrī.
5.Laima Jansone- 3/4 ūdens Ģertrūdes ielas teātrī.

17. Gada gaismu un video mākslinieks
Gaismu mākslinieki:
1.Igors Kapustins- Finita la comedia! un Oņegins Dailes teātrī, Zeme un mīlestība Latvijas Nacionālajā teātrī.
2.Lauris Johansons- Pirmie aplausi Jaunajā Rīgas teātrī.
3.Lienīte Slišāne- Zudušo laiku citējot un Rudens Pēterburgā Latvijas Nacionālajā teātrī.
Video mākslinieki:
4.Artis Dzērve- Oņegins Dailes teātrī.
5.Uldis Jancis, Aleksandrs Grebņevs un Linda Ģībiete Zudušo laiku citējot Latvijas Nacionālajā teātrī.


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Liepāja LSM LPAA