» 2013 / 2014 sezona

Nozīmīgākie iestudējumi

1. Gada lielās formas izrāde:

1. Izraidītie Dailes teātrī, režisors Oskars Koršunovs;

2. Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Vladislavs Nastavševs;

3. Piafa Liepājas teātrī, režisore Laura Groza-Ķibere;

4. Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī, režisors Dž.Dž.Džilindžers;

5. Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors Elmārs Seņkovs.

2. Gada mazās formas izrāde:

1. Dukši Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Gatis Šmits;

2. Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Elmārs Seņkovs;

3. Lūša stundā Valmieras Drāmas teātrī, režisors Mārtiņš Eihe;

4. Titāniks Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Regnārs Vaivars;

5. Ziema zem galda Valmieras Drāmas teātrī, režisors Ģirts Ēcis.

3. Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem:

1. Baltā grāmata Dirty Deal Teatro, režisore Inga Tropa;

2. Kas par traku, tas par traku… Ditas Balčus teātrī, režisore Dita Balčus;

3. Tikai nesaki nevienam… Goda teātrī, režisors Leons Leščinskis;

4. Viss ir viņa Daugavpils teātrī, režisors Georgijs Surkovs;

5. Ziemas māja, režisori Mārtiņš Eihe un Krista Burāne – radošā apvienība Nomadi.

4. Gada sasniegums laikmetīgajā dejā*:

1. Ārā – horeogrāfe Olga Žitluhina;

2. Cik tuvu? – horeogrāfe Elīna Breice Ģertrūdes ielas teātrī;

3. Dunkani – dīvaiņi vai pravieši? – apvienība Dejas anatomija un Inta Balode;

4. Saules taka – horeogrāfe Olga Žitluhina;

5. Solo piecpadsmit – horeogrāfi: Katrīna Albuže, Nadežda Beļajeva, Evita Birule, Dmitrijs Gaitjukevičs, Ramona Galkina, Liene Grava, Elena Jacinta, Lilija Lipora, Līga Liberte-Lasmane, Elīna Lutce, Valērijs Oļehno, Sintija Siliņa, Guntis Spridzāns un Eva Vancāne.

* Nominantus izvirza Latvijas profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija.

 

Labākie individuālie sasniegumi. 

5. Gada režisors:

1. Laura Groza-Ķibere – Piafa Liepājas teātrī;

2. Oskars Koršunovs – Izraidītie Dailes teātrī;

3. Vladislavs Nastavševs – Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī;

4. Elmārs Seņkovs – Ezeriņš, Latvijas Nacionālajā teātrī un Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;

5. Regnārs Vaivars – Titāniks Latvijas Nacionālajā teātrī, Vecpuiši un vecmeitas Dailes teātrī un Bask@bols Valmieras Drāmas teātrī.

6. Gada aktrise:

1. Marija Bērziņa – Mollija izrādē Molija saka jā! un Šneidera jaunkundze izrādē Kabarē Latvijas Nacionālajā teātrī;

2. Agnese Jēkabsone – Edīte Piafa izrādē Piafa Liepājas teātrī;

3. Elita Kļaviņa – Blanša Dibuā izrādē Ilgu tramvajs Jaunajā Rīgas teātrī;

4. Sandra Kļaviņa – Ļoļečka Carevska izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī;

5. Lāsma Kugrēna – Helēna Alvinga izrādē Spoki, Lenija Rīfenštāle izrādē Marlenī  un Neita izrādē Truša alā Latvijas Nacionālajā teātrī.

7. Gada aktieris:

1. Dainis Grūbe – Bens izrādē Izraidītie un Song Lilinga izrādē M. Butterfly Dailes teātrī;

2. Andris Keišs – Stenlijs Kovaļskis izrādē Ilgu tramvajs un Dmitrijs Lavrentjevs izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī;

3. Ģirts Krūmiņš – Jānis izrādē Dukši Jaunajā Rīgas teātrī;

4. Andis Strods – Askolds izrādē Dukši Jaunajā Rīgas teātrī un Miķelis Pankoks Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” izrādē “Galdnieks un klusums”, producents Latvijas Jaunā teātra institūts;

5. Juris Žagars – Bens izrādē Izraidītie, Džeks izrādē Slazdā un Renē Galimārs izrādē M. Butterfly Dailes teātrī.

8. Gada aktrise otrā plāna lomā:

1. Anete Berķe – Katja izrādē Pieci vakari un Anna Bālike izrādē Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī;/span>

2. Baiba Broka –Inga izrādē Dukši un Poļina izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī;

3. Jekaterina Frolova – Jūlija Filipovna izrādē Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;

4. Astrīda Kairiša – lomas izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī;

5. Ināra Slucka – lomas izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī.

9. Gada aktieris otrā plāna lomā:

1. Gints Andžāns – Edijs izrādē Izraidītie, Laimis izrādē Prezentācija un Filips izrādē Šeipings Dailes teātrī;

2. Lauris Dzelzītis – Vandals izrādē Izraidītie Dailes teātrī;

3. Pēteris Gaudiņš – Džims izrādē Slazdā Dailes teātrī;

4. Normunds Laizāns – lomas izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī;

5. Edgars Ozoliņš – Slaviks izrādē Pieci vakari Liepājas teātrī.

10. Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks:

1. Miroslavs Blakunovs – Kostja izrādē Viss ir viņa Daugavpils teātrī;

2. Evija Pintāne – debija scenogrāfijā izrādē Provinces anekdotes Valmieras Drāmas teātrī;

3. Intars Rešetins – debija režijā izrādē Nakts vēl nav galā Dailes teātrī;

4. Georgijs Surkovs – režija izrādē Viss ir viņa Daugavpils teātrī;

5. Kaspars Zāle – Jurijs Živago izrādē Doktors Živago Valmieras Drāmas teātrī.

11. Gada scenogrāfs:

1. Kristians Brekte – Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī;

2. Reinis Dzudzilo – Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;

3. Gints Gabrāns – laikmetīgās dejas izrādē Ārā;

4. Monika Pormale – Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī;

5. Mārtiņš Vilkārsis – Doktors Živago Valmieras Drāmas teātrī, Piafa Liepājas teātrī un M. Butterfly Dailes teātrī.

12. Gada gaismu vai video mākslinieks:

1. Mārtiņš Feldmanis – gaismas izrādē Piafa Liepājas teātrī;

2. Lauris Johansons – gaismas izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī;

3. Igors Kapustins – gaismas izrādē …bagātā kundze… Latvijas Nacionālajā teātrī;

4. Katrīna Neiburga – video izrādē Stum, stum Jaunajā Rīgas teātrī;

5. Oskars Pauliņš – gaismas izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī.

13. Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

1. Krista Dzudzilo – kostīmi izrādē Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;

2. Maija Gundare – grims izrādē Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī;

3. Monika Pormale – kostīmi izrādē Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī;

4. Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādē M. Butterfly Dailes teātrī un Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī;

5. Valentīna Začiņajeva – kostīmi izrādē Pusaudzis un Divi džentlmeņi no Veronas Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

14. Gada kustību mākslinieks:

1. Vesta Grabštaite – Izraidītie Dailes teātrī;

2. Liene Grava – Piafa un Sasodītais sarkanais mēness Liepājas teātrī;

3. Inga Raudinga – Pavasara atmoda Liepājas teātrī un Kabarē Latvijas Nacionālajā teātrī;

4. Inga Krasovska – Šeipings un M. Butterfly Dailes teātrī;

5. Izrādes Heavy metal radošā grupa Ģertrūdes ielas teātrī.

15. Gada sasniegums baleta mākslā**:

1. Zigmārs Kirilko – lomas izrādēs Bajadēra un Gulbju ezers Latvijas Nacionālajā operā;

2. Sergejs Neikšins – lomas izrādēs Gulbju ezers, Bajadēra, Žizele un Trīs tikšanās Latvijas Nacionālajā operā;

3. Artūrs Sokolovs – lomas izrādēs Bajadēra un Trīs tikšanās Latvijas Nacionālajā operā;

4. Ringolds Žigis – lomas izrādēs Otello, Anna Kareņina un Bahčisarajas strūklaka Latvijas Nacionālajā operā.

** Nominantus izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija.

16. Gada mūzikas autors:

1. Goran Gora – Ričards III Dailes teātrī;

2. Mārcis Judzis, Sauļus Prūsaitis – Izraidītie Dailes teātrī;

3. Edgars Mākens – Vasarnieki Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Sarkangalvīte un vilks un Ezeriņš Latvijas Nacionālajā teātrī;

4. Vladislavs Nastavševs – Peldošie – ceļojošie Jaunajā Rīgas teātrī;

5. Jēkabs Nīmanis – Ziema zem galda Valmieras Drāmas teātrī.

 17. Gada sasniegums oriģināldramaturģijā***

1. Jānis Balodis – Pieaugušie Latvijas Nacionālajā teātrī;

2. Agnese Rutkēviča – Dukši Jaunajā Rīgas teātrī;

3. Ģirts Šolis – Dienas varonis Dirty Deal Teatro;

4. Sergejs Timofejevs – Mihails un Mihails spēlē šahu Latvijas Nacionālajā operā;

5. Regnārs Vaivars – Titāniks Latvijas Nacionālajā teātrī.

*** Nominanti izvirzīti sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi.


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Liepāja LSM LPAA