» 2014 / 2015 sezona

  1. Nozīmīgākie iestudējumi:

Gada lielās formas izrāde:

  1. 1984 Liepājas teātrī, režisore – Laura Groza-Ķibere;
  2. Cerību ezers Jaunajā Rīgas teātrī, režisors – Vladislavs Nastavševs;
  3. Fro Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors – Ruslans Kudašovs;
  4. Indulis un Ārija Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis
  5. Raiņa sapņi Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Kirils Serebreņņikovs.

Gada mazās formas izrāde:

  1. Antigone Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Elmārs Seņkovs;
  2. Equus Dailes teātrī, režisore – Laura Groza-Ķibere;
  3. Māceklis Jaunajā Rīgas teātrī, režisors – Viesturs Meikšāns;
  4. Pie mums viss kārtībā Daugavpils teātrī, režisore – Lucina Sosnovska;
  5. Prāts Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Valters Sīlis;
  6. Visas viņas grāmatas Dailes teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko.

Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem:

  1. Bezgalīgo stāstu stāsts Liepājas teātrī, režisore – Lelde Kaupuža;
  2. Emīls un Berlīnes zēni Latvijas Leļļu teātrī, režisors –Ģirts Šolis;
  3. Jokdara Bustera pasaule Zirgu pastā, režisore – Zane Kreicberga;
  4. Leo – mazais lauva Daugavpils teātrī, režisors – Oļegs Šapošņikovs;
  5. Neglītais pīlēns Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko.

Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:*

  1. Atgriešanās, izrādes autore Elīna Gaitjukeviča, apvienība Dejas anatomija un muzikālā apvienība “Kaktiņš Stūrītis”;
  2. Es jums saku: dziediet! Liepājā, izrādes autore Olga Žitluhina;
  3. Korpuss, izrādes autores Elīna Lutce un Krista Dzudzilo;
  4. Mežonīgā triloģija, apvienība Dejas anatomija;
  5. Noķer mani, izrādes autore Kristīne Brīniņa;
  6. Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums Deja iziet pilsētā, Latvijas Jaunā teātra institūts.

* Nominantus izvirza Latvijas profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija.

  1. Labākie individuālie sniegumi

Gada režisors:

  1. Dmitrijs Petrenko – Visas viņas grāmatas Dailes teātrī un Neglītais pīlēns Latvijas Leļļu teātrī;
  2. Elmārs Seņkovs – Antigone Latvijas Nacionālajā teātrī;
  3. Kirils Serebreņņikovs – Raiņa sapņi Latvijas Nacionālajā teātrī;
  4. Laura Groza-Ķibere – Equus Dailes teātrī un 1984 Liepājas teātrī;
  5. Vladislavs Nastavševs – Cerību ezers Jaunajā Rīgas teātrī.

Gada aktrise:

  1. Baiba Broka – Aspazija izrādē Aspazija. Personīgi, Matrjona izrādē Tumsas vara un loma  izrādē Divpadsmit krēsli Jaunajā Rīgas teātrī;
  2. Daiga Kažociņa – Vivjena Bēringa izrādē Prāts Latvijas Nacionālajā teātrī;
  3. Guna Zariņa – Aņisja izrādē Tumsas vara, Naģežda izrādē Cerību ezers un loma izrādē Divpadsmit krēsli Jaunajā Rīgas teātrī;
  4. Ilze Ķuzule – Skrastiņa –  Navāla izrādē Ugunsgrēki un  Felicita izrādē Bovarī kundze Dailes teātrī;
  5. Jekaterina Frolova – Fro izrādē Fro Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;
  6. Maija Doveika – Antigone izrādē Antigone Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktieris:

  1. Andris Keišs – Ostaps Benders izrādē Divpadsmit krēsli, Kalošins, Homutovs izrādē Provinces anekdotes un Viktors izrādē Cerību ezers Jaunajā Rīgas teātrī;
  2. Artūrs Skrastiņš – Šarls Bovarī izrādē Bovarī kundze Dailes teātrī;
  3. Dainis Grūbe – Alans Strengs izrādē Equus un Mihaels izrādē Visas viņas grāmatas Dailes teātrī;
  4. Gundars Grasbergs – Kreons izrādē Antigone Latvijas Nacionālajā teātrī;
  5. Juris Žagars – Pāvels Fjodorovičs Protasovs izrādē Saules bērni un Frenks Strengs izrādē Equus Dailes teātrī;
  6. Lauris Subatnieks – Mārtins Daiserts izrādē Equus Dailes teātrī.

Gada aktrise otrā plāna lomā:

  1. Anete Berķe – Vizbulīte izrādē Indulis un Ārija, Anna izrādē Dērbijas vergi un Veronika izrādē Zelta pods Liepājas teātrī.
  2. Dace Everss – Dore Kalniņa izrādē Balle būs Valmieras drāmas teātrī;
  3. Ieva Segliņa – Žanna izrādē Ugunsgrēki Dailes teātrī;
  4. Indra Briķe – Dora Strenga izrādē Equus un Mamma izrādē Pusslepkava Dailes teātrī;
  5. Lolita Cauka – lomas izrādē Šis bērns, loma izrādē Raiņa sapņi un loma izrādē Šengenas zonas spožums un posts Latvijas Nacionālajā teātrī;
  6. Marija Bērziņa – Koris izrādē Antigone Latvijas Nacionālajā teātrī

Gada aktieris otrā plāna lomā:

  1. Artis Robežnieks – Boriss Nikolajevičs Čepurnojs izrādē Saules bērni Dailes teātrī;
  2. Gatis Maliks – O’Braiens izrādē 1984 un loma izrādē Mans Blasters ir izlādējies Liepājas teātrī;
  3. Gints Andžāns – Simons izrādē Ugunsgrēki, Tīrradnis / Jauns jātnieks izrādē Equus Dailes teātrī un  Cēzars izrādē Vakariņas ar Elvisu;
  4. Ģirts Krūmiņš – Rainis izrādē Aspazija. Personīgi un Akims izrādē Tumsas vara Jaunajā Rīgas teātrī;
  5. Jānis Āmanis – loma izrādē Šis bērns Latvijas Nacionālajā teātrī;
  6. Juris Bartkevičs – Čezviks izrādē Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu Dailes teātrī.

Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks:

  1. Agnese Cīrule – Marianne izrādē Vīnes meža stāsti Latvijas Nacionālajā teātrī;
  2. Alise Danovska – Aņutka izrādē Tumsas vara Jaunajā Rīgas teātrī;
  3. Jeļena Ņetjosina – Meitene izrādē Pie mums viss kārtībā un Aņutka izrādē Tumšās alejas Daugavpils teātrī;
  4. Māris Kalve – debija scenogrāfijā izrādē Zelta pods Liepājas teātrī;
  5. Velta Emīlija Platupe – par marionešu lellēm izrādē Pasaka par Veco Nāvi Ģertrūdes ielas teātrī.

Gada scenogrāfs:

  1. Andris Freibergs – Nāves deja Valmieras drāmas teātrī;
  2. Kirils Serebreņņikovs – Raiņa sapņi Latvijas Nacionālajā teātrī;
  3. Lucina Sosnovska un Matejs Horažijs –  Pie mums viss kārtībā Daugavpils teātrī
  4. Mārtiņš Vilkārsis – 1984 Liepājas teātrī;
  5. Reinis Dzudzilo –  Vīlas Latvijas Nacionālajā Operā.

Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

  1. Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādē Saules bērni Dailes teātrī, Zelta pods un 1984 Liepājas teātrī;
  2. Inga Bermaka un Agnese Leilande – kostīmi izrādē Leo – mazais lauva Daugavpils teātrī;
  3. Ivanda Šmite, Aiga Židova, Dita Ulmane, Ligita Puišele, Līva Drešere sadarbībā ar kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni –  grims izrādē Migla Latvijas Nacionālajā teātrī;
  4. Krista Dzudzilo – kostīmi izrādē Vīlas Latvijas Nacionālajā Operā;
  5. Kristīne Jurjāne un Sarmīte Balode – tēlu vizuālais risinājums izrādēs Divpadsmit krēsli un Aspazija. Personīgi Jaunajā Rīgas teātrī.

Gada gaismu un video mākslinieks:

  1. Igors Kapustins – gaismas izrādē Raiņa sapņi Latvijas Nacionālajā teātrī;
  2. Mārtiņš Feldmanis – gaismas izrādē Zelta pods Liepājas teātrī;
  3. Oskars Pauliņš – gaismas izrādē Antigone Latvijas Nacionālajā teātrī un Vīlas Latvijas Nacionālajā Operā;
  4. Gints Gabrāns un Ineta Sipunova – video izrādē Aspazija. Personīgi Jaunajā Rīgas teātrī;
  5. Katrīna Neiburga – video izrādē Maija un Paija Valmieras drāmas teātrī;
  6. Māris Kalve – video izrādē Zelta pods Liepājas teātrī un Bāskervilu leģenda Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada kustību mākslinieks:

  1. Inga Krasovska- Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu Dailes teātrī;
  2. Inga Raudinga – Zelta pods Liepājas teātrī un Vīnes meža stāsti Latvijas Nacionālajā teātrī;
  3. Karls Sakss – Vaņa Ģertrūdes ielas teātrī;
  4. Kārlis Božs – Pērs Gints un sievietes Smiļģa muzejā;
  5. Liene Grava – Equus Dailes teātrī un 1984 Liepājas teātrī.

Gada sasniegums baleta mākslā: **

1. Arturs Sokolovs – Romeo izrādē Romeo un Džuljeta Latvijas Nacionālajā Operā;

2.  Raimonds Martinovs – Tibalts izrādē Romeo un Džuljeta Latvijas Nacionālajā Operā;

3. Elza Leimane – Raimonda izrādē Raimonda Latvijas Nacionālajā Operā;

4. Alise Prudāne – Kurtizāne un Kolumbīne izrādē Romeo un Džuljeta Latvijas Nacionālajā Operā;

5. Evelīna Godunova – Džuljeta izrādē Romeo un Džuljeta Latvijas Nacionālajā Operā

** Nominantus izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija.

Gada mūzikas autors:

  1. Andris Vilcāns – Zelta pods Liepājas teātrī;
  2. Edgars Mākens – Antigone Latvijas Nacionālajā teātrī un Nāves deja Valmieras drāmas teātrī
  3. Jēkabs Nīmanis – Blakts un Raiņa sapņi Latvijas Nacionālajā teātrī
  4. Kārlis Auzāns – 1984 Liepājas teātrī
  5. Pāvels Akimkins – Indulis un Ārija Liepājas teātrī
  6. Xylem Trio – Hanuma Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs): ***

  1. Agnese Rutkēviča – Svešie svētki Daugavpils teātrī;
  2. Ieva Struka – Raiņa sapņi Latvijas Nacionālajā teātrī;
  3. Inese Zandere – Kartupeļu opera;
  4. Inga Ābele – Aspazija. Personīgi Jaunajā Rīgas teātrī;
  5. Ludmila Judina – Dērbijas vergi Goda teātrī.

*** Nominanti izvirzīti sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi.


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Liepāja LSM LPAA