» 2018./ 2019. gada sezona

 “Spēlmaņu nakts” 2018./2019. gada sezonas nominanti 17 kategorijās:

Nozīmīgākie iestudējumi

Gada lielās formas izrāde:

  1. Hamlets – Valmieras Drāmas teātris, režisore Indra Roga
  2. Liepāja – Latvijas galvaspilsēta – Liepājas teātris, režisors Valters Sīlis
  3. MUMU – M. Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Viesturs Kairišs
  4. Pūt, vējiņi! – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs
  5. Vēstures izpētes komisija – Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis

Gada mazās formas izrāde:

  1. Dēls – Dailes teātris, režisors Intars Rešetins
  2. Kalpones – Dailes teātris, režisors Viesturs Meikšāns
  3. Kliedzēji – Daugavpils teātris, režisors Viesturs Roziņš
  4. Mārtins Īdens – Valmieras Drāmas teātris, režisors Klāvs Mellis
  5. Pēc grāmatas motīviem – Dirty Deal Teatro, režisors Valters Sīlis
  6. Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi – režisore Kristīne Krūze

Gada izrāde bērniem:

  1. Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit – Latvijas Leļļu teātris, režisore Vija Blūzma
  2. Perturbons – KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece
  3. Polianna – Liepājas teātris, režisors Dž. Dž. Džilindžers
  4. Salātlapiņa – Latvijas Leļļu teātris, režisors Viesturs Roziņš
  5. Spokuskopija – Rēzeknes teātris “Joriks”, režisors Edgars Niklasons

Gada izrāde pusaudžiem:

  1. Pavasaris – KVADRIFRONS, Valmieras vasaras teātra festivāls, režisore Alisja Goigelina
  2. Piramīda – Dirty Deal Teatro, režisors Viesturs Roziņš
  3. Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis

Labākie individuālie sniegumi

Gada režisors:

  1. Alvis Hermanis – Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)
  2. Viesturs Kairišs – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  3. Intars Rešetins – Dēls (Dailes teātris), Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Viesturs Roziņš – Kliedzēji (Daugavpils teātris), Piramīda (Dirty Deal Teatro), Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)
  5. Elmārs Seņkovs – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Valters Sīlis – Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris), Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris (Latvijas Nacionālais teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)

Gada aktrise:

  1. Lauma Balode – Zenta Mauriņa izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi
  2. Zane Dombrovska – Aleksandra Beļcova izrādē Meistars un Aleksandra (“Kultūrmarka”)
  3. Rēzija Kalniņa – Marķīze de Merteija izrādē Bīstamie sakari, Kundze izrādē Kalpones, Eleonora izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)
  4. Inese Kučinska – Bernarda Alba izrādē Bernardas Albas nams (Liepājas teātris)
  5. Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Solanža izrādē Kalpones, Abigaila Viljamsa izrādē Salemas raganas, Lulū izrādē Lulū (Dailes teātris)
  6. Ieva Segliņa – Klēra izrādē Kalpones (Dailes teātris)

Gada aktieris:

  1. Rolands Beķeris – Normans izrādē Ģērbējs (Liepājas teātris)
  2. Egons Dombrovskis – Roberto Zuko izrādē Roberto Zuko (Liepājas teātris)
  3. Andris Keišs – Vīlers izrādē Linda Vista (Jaunais Rīgas teātris)
  4. Ģirts Ķesteris – Pjērs izrādē Dēls (Dailes teātris)
  5. Mārtiņš Meiers – Hamlets izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  6. Kaspars Znotiņš – lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā:

  1. Marija Bērziņa – Vija izrādē Aka, Gundega izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Lolita Cauka – Orta izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Ilze Pukinska – Anna izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)
  4. Jeļena Sigova – Dorota izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Vita Vārpiņa – Anna izrādē Dēls (Dailes teātris)
  6. Guna Zariņa – lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā:

  1. Vilis Daudziņš – Boss Finlijs izrādē Jaunības putns ar saldo balsi, lomas izrādē Latviešu laupītāji, lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)
  2. Lauris Dzelzītis – Ričards izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)
  3. Mārtiņš Kalita – lomas izrādē Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  4. Pēteris Liepiņš – Henks izrādē Alvas sieviete (Dailes teātris)
  5. Mārcis Maņjakovs – Elmārs izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki:

  1. Kārlis Arnolds Avots – Mārtins Īdens izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)
  2. Anna Nele Āboliņa – lomas izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi, Paula Daniela izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Helēna izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Elīna Hanzena – Ofēlija izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  4. Agris Krapivņickis – Ruduks izrādē Kliedzēji (Daugavpils teātris)
  5. Ance Kukule – režija izrādei Klitaimnestra
  6. Klāvs Mellis – režija izrādēm Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Himna (KVADRIFRONS)
  7. Jēkabs Reinis – Uldis izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  8. Toms Veličko – Nikolā izrādē Dēls (Dailes teātris)

Gada scenogrāfs vai leļļu mākslinieks:

  1. Uģis Bērziņš – scenogrāfija izrādei Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  2. Natālija Davidoviča, Ilze Egle – lelles izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Reinis Dzudzilo – scenogrāfija izrādei Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  4. Aigars Ozoliņš – scenogrāfija izrādēm Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris), Polianna, Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  5. Monika Pormale – scenogrāfija izrādei Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Mārtiņš Vilkārsis – scenogrāfija izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Bīstamie sakari (Dailes teātris), Roberto Zuko (Liepājas teātris)

Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

  1. Krista Dzudzilo – kostīmi izrādei Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  2. Anna Heinrihsone – kostīmi izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Apmānītā (Jaunais Rīgas teātris)
  3. Romāns Kaboško – grims izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Kristīne Pasternaka – kostīmi izrādēm Mana skaistā lēdija (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Pajaci (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  5. Liene Rolšteina – kostīmi izrādei Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  6. Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādēm Bīstamie sakari, Kalpones (Dailes teātris)

Gada gaismu mākslinieks:

  1. Mārtiņš Feldmanis – par darbu sezonā Liepājas teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Dailes teātrī
  2. Oskars Pauliņš – par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, Jaunajā Rīgas teātrī
  3. Jānis Sniķers – Sapņotāji (Dailes teātris), Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)
  4. Toms Streilis – Cīrulīši, Zem diviem karogiem, Latvieši (Latvijas Nacionālais teātris)
  5. AJ Vaisbārds – Burvestība (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Gada video mākslinieks:

  1. -8 – Hamlets, (Ne)stāsti man pasakas (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  2. Dāvis Andersons – Dēls (Dailes teātris)
  3. Artis Dzērve – Roberto Zuko (Liepājas teātris), Lulū (Dailes teātris)
  4. Mārtiņš Vilkārsis – Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  5. Toms Zeļģis – Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Krišs Salmanis, Toms Zeļģis, Linda Ģībiete – Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kustību mākslinieks:

  1. Kristīne Brīniņa – Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  2. Liene Grava – Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Jana Jacuka – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Elīna Lutce – Klīstošais Holandietis, Karmelīšu dialogi (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  5. Aleksandrs Ļimins – Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  6. Jānis Purviņš, Agate Bankava – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada muzikālās partitūras autors:

  1. Arturs Maskats – Ģērbējs (Liepājas teātris)
  2. Edgars Mākens – visas manas vājības ir tavas lūpas, Par tēviem (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Jēkabs Nīmanis – Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris), Kliedzēji (Daugavpils teātris)
  4. Ritma grupa PERPETUUM RITMICO – Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)
  5. Reinis Sējāns – Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  6. Uģis Vītiņš – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Gada sasniegums oriģināldramaturģījā (teksts, luga vai scenārijs, izvirzīts kopā ar Laikmetīgo lugu autoru, scenāristu un dramaturgu apvienību):

1. Artūrs Dīcis – “Randiņš ar 50 gramiem balzama” (“Viņi melo labāk”, Pannas teātris)

2. Justīne Kļava – “Mārtins Īdens” (“Mārtins Īdens”, Valmieras Drāmas teātris)

3. Kārlis Krūmiņš – “Rīgas pilsētas Otrais teātris” (“Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”, Latvijas Nacionālais teātris)

4. Rasa Bugavičute-Pēce – “Liepāja-Latvijas galvaspilsēta” (Liepājas teātris), “Zenta Mauriņa” (“Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”)  

5. Valters Sīlis – “Pēc grāmatas motīviem” (Dirty Deal Teatro)


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Liepāja LSM LPAA