» Paziņotas “Spēlmaņu nakts” nominācijas 2019./ 2020. gada sezonā

Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” nominācijas 2019./ 2020. gada sezonā

Gada lielās formas izrāde

  1. “Elpa” (Dailes teātris, režisors Dmitrijs Petrenko)
  2. “Šekspīrs” (Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs)
  3. “Tukšais zieds (Jerma)” (Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka)
  4. “Uzvara ir mirklis” (Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Valters Sīlis)
  5. “Vecmāmiņu valsts” (teātra trupa KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece)

Gada mazās formas izrāde

  1. “Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  2. “Margarēta” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Reinis Suhanovs)
  3. “Medības” (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Elmārs Seņkovs)
  4. “Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  5. “Te sākas nakts” (Ģertrūdes ielas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs)

Gada izrāde bērniem

  1. “Cauruļzobis vienīgais” (Rēzeknes teātris “Joriks”, režisors Edgars Niklasons)
  2. “Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Edgars Niklasons) 
  3. “Pagalms atdzīvojas” (Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Toms Treinis)
  4. “Plastmasas huligāni” (teātra apvienība PERFOrācija, režisore Pamela Butāne)
  5. “Puscilvēki” (Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Kaufelds)

Gada izrāde pusaudžiem

  1. “Cilvēkam vajag suni” (Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš)
  2. “Dullais” (Cēsu Mazais teātris, režisors Mārtiņš Eihe)
  3. “Nelabā roka” (Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Kārlis Krūmiņš)
  4. “Netikumīgie” (Dirty Deal Teatro, režisore Krista Burāne)

Gada režisors

  1. Krista Burāne (“Netikumīgie” Dirty Deal Teatro)
  2. Vladislavs Nastavševs (“Te sākas nakts” (Ģertrūdes ielas teātris), “Piecas dziesmas pēc atmiņas” (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris))
  3. Elmārs Seņkovs (“Šekspīrs” (Liepājas teātris), “Medības” (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju), “α SAPIENSI” (Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE), “Irānas konference” (tīmekļa izrāde))
  4. Valters Sīlis (“Puika, kurš redzēja tumsā”, “Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris), “Izskatās, ka tu mirsi” (kopā ar Kati Krolli) (Dirty Deal Teatro,Latvijas Jaunā teātra insitūts), “Uzvara ir mirklis” (Valmieras vasaras teātra festivāls))
  5. Ināra Slucka (“Tukšais zieds (Jerma)” Latvijas Nacionālajā teātrī)

Gada aktrise

  1. Maija Doveika (Jerma izrādē “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Esmeralda Ermale (Šarlote izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”)
  3. Inese Kučinska (Ričards III izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  4. Marija Linarte (Ziednese izrādē “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  5. Ieva Segliņa (S izrādē “Elpa”, Dailes teātris)

Gada aktieris

  1. Andris Keišs (Eduards Smiļģis izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  2. Ģirts Krūmiņš (Pēteris Pētersons izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Kārlis Reijers (Jēkabs izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Ņurņiks izrādē “Katls”, Advokāts izrādē “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Igors Šelegovskis (Žils izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā

  1. Daiga Gaismiņa (Māte izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Elita Kļaviņa (Felicita Ertnere izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Jana Ļisova (Larisa Hāpala izrādē “Finlandizācija”, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Ņina Ņeznamova (Regīna Šmuļavska izrādē “Piecas dziesmas pēc atmiņas”, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Regīna Razuma (Auglone izrādē “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  6. Guna Zariņa (māsa Tabiana izrādē “Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā

  1. Maksims Busels (Juliāns Sopots izrādē “Piecas dziesmas pēc atmiņas” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Tuzenbahs “Trīs māsas”, Hanzas perons)
  2. Kaspars Dumburs (Luī izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  3. Āris Matesovičs (Opītis izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  4. Edgars Ozoliņš (Jago izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  5. Mihails Samodahovs (Pirmais policists izrādē “Cilvēks no Podoļskas”, Daugavpils teātris)
  6. Aigars Vilims (Jākobs Engstranns izrādē “Alvinga kundze”, Valmieras drāmas teātris)

Gada jaunais skatuves mākslinieks

  1. Kārlis Arnolds Avots (V izrādē “Elpa”, Dailes teātris, Dmitrijs Prokofjevičs Razumihins izrādē “731. solis”, Valmieras drāmas teātris)
  2. Matīss Budovskis (Zilovs izrādē “Medības”, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, Valmieras vasaras teātra festivāls, lomas izrādē “Pēdējās stundas”, teātra apvienība ESARTE, līdzproducents Dirty Deal Teatro)
  3. Sandija Dovgāne (Eva izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”)
  4. Paulīne Kalniņa (scenogrāfija un kostīmi izrādei “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE)
  5. Agris Krapivņickis (Džeisons un Tairons izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)
  6. Emīls Ralfs (Robots izrādē “Bītlu jaunais albums”, Jaunais Rīgas teātris)
  7. Elizabete Skrastiņa (Mārdžerija izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, lomas izrādē “Pēdējās stundas” teātra apvienība “ESARTE”, līdzproducents Dirty Deal Teatro)
  8. Rihards Zelezņevs (Klāvs izrādē “Plastmasas huligāni”, teātra apvienība PERFOrācija, loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, Valmieras vasaras teātra festivāls,  lomas tiešsaistes izrādē “Vol.1 ANTIŅŠ”, teātra apvienība PERFOrācija, Kolēģis izrādē “Medības”, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)

  1. Ivo Briedis “Pēdējais salmiņš” (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Rasa Bugavičute-Pēce “Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Evarts Melnalksnis, Klāvs Mellis “Lepnums un aizspriedumi” (Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar KVADRIFRONS)
  4. Autoru kolektīvs, “Netikumīgie” (Dirty Deal Teatro)

Gada scenogrāfs

  1. Krišjānis Elviks (“Netikumīgie”, Dirty Deal Teatro)
  2. Miķelis Fišers ( “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Gints Gabrāns (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Kristīne Jurjāne (“Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)
  5. Ieva Kauliņa (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Reinis Suhanovs (“Šekspīrs”, Liepājas teātris, “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kostīmu mākslinieks

  1. Madara Botmane (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris, “Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris)
  2. Evelīna Deičmane (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Kristīne Jurjāne (“Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)
  4. Reinis Suhanovs (“Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  5. Berta Vilipsone (“Miega peles”, Dirty Deal Teatro, “Lepnums un aizspriedumi”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada gaismu mākslinieks

  1. Mārtiņš Feldmanis ( “Purva bridējs ugunī”, “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  2. Gļebs Filštinskis (“Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Oskars Pauliņš (“Alise Brīnumzemē”, “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “Uzvara ir mirklis”, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE, “Vienaldzības gadsimts”, Liepājas teātris)
  4. Lienīte Slišāne (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada video mākslinieks

  1. Gints Gabrāns, Toms Zeļģis (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Elīna Matvejeva, Inese Tīkmane, Kārlis Zemītis (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Elizabete Mežule-Gricmane, Krista Burāne  (“Netikumīgie”, Dirty Deal Teatro)
  4. Toms Zeļģis (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kustību mākslinieks

  1. Agate Bankava (“Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  2. Kristīne Brīniņa  (“Uzvara ir mirklis”, Valmieras vasaras teātra festivāls)
  3. Arīna Buboviča (“Fake News!”, teātra trupa KVADRIFRONS)
  4. Elīna Gediņa (“Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE)
  5. Regnārs Vaivars sadarbībā ar Ingu Raudingu (“Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris) 

Gada muzikālās partitūras autors

  1. Gatis Krievāns (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Anna Ķirse (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris, “Elpa”, Dailes teātris)
  3. Edgars Mākens (“Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “Šekspīrs”, Liepājas teātris, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE)
  4. Vladislavs Nastavševs (“Piecas dziesmas pēc atmiņas”, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Jēkabs Nīmanis (“Vecmāmiņu valsts”, “Fake News!”, teātra trupa KVADRIFRONS, “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  6. Edgars Raginskis (“Finlandizācija”, Latvijas Nacionālais teātris, “Netikumīgie”,  Dirty Deal Teatro)

Gada notikums digitālajā vidē

  1. Izrāžu cikls e-teātra skatuvē “Baltais kubs” (Latvijas Nacionālais teātris, režisori: Ināra Slucka, Valters Sīlis, Intars Rešetins)
  2. Tiešsaistes izrāde “24h” (teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs)
  3. Tīmekļa izrāde “Irānas konference” (režisors Elmārs Seņkovs)
  4. Mini sēriju cikls “Patakoļako” (Liepājas teātris, režisors Mārtiņš Kalita)
  5. Klausāmizrāde “Rolanda dziesma” (teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs)
  6. Tiešsaistes izrāde “Vol.1 Antiņš” (teātra apvienība PERFOrācija, režisores Beatrise Zaķe, Pamela Butāne)

Gada balvu teātrī “Spēlmaņu Nakts 2019/ 2020” finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība, organizē Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS), atbalsta portāls LSM.lv.


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Liepāja LSM LPAA