Nominanti

2020./ 2021. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” konkursa izrādes un notikumi

Dailes teātris

  • “Ārsts” (Rež. Gatis Šmits)
  • “Smiļģis” (Rež. Viesturs Kairišs)
  • “Degunradži” (Rež. Ildiko Gāšpāra (Ildikó Gáspár))
  • “Zemdegas” (Rež. Dmitrijs Petrenko)

Daugavpils teātris

  • “Samsona ceļojums” (Rež. Endīne Bērziņa)
  • “Dzīvnieku ferma” (Rež. Viesturs Roziņš)
  • “Kaija-1” (Rež. Oļegs Šapošņikovs)
  • “Kaija-2” (Rež. Oļegs Šapošņikovs)

Dirty Deal Teatro

  • “Noklausies” (Rež. Valters Sīlis)
  • “Pastaiga pa Triumfa arkādi” (Idejas autors Reinis Suhanovs, līdzautore Līga Zepa)
  • “Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa” (Rež. Paula Pļavniece)
  • “Konklāvs” (Rež. Klāvs Kristaps Košins)

Ģertrūdes ielas teātris

  • “Pazaudētās dziesmas” (Rež. Andrejs Jarovojs; Ideja: Agate Bankava, Artūrs Čukurs, Andrejs Jarovojs)
  • “Jums ir apdegušas ausis” (Rež. Liena Šmukste)
  • “Krēsls” (Rež. Andrejs Jarovojs; Līdzautori un izpildītāji: Sandija Dovgāne, Emīls Krūmiņš, Edgars Samītis)

Jaunais Rīgas teātris

  • “Krizantēmas” (Rež. Gatis Šmits)
  • “Klāvas tantes skūpsts” (Rež. Uldis Tīrons)
  • “Dublinieši Miera ielā” (Rež. Pēteris Krilovs)

Teātra trupa KVADRIFRONS

  • “Ciešamā kārta” (Rež. Klāvs Mellis)
  • “Nēmiz pǟl!” (Rež.Reinis Boters)
  • “B_Ž_S” (Rež. Reinis Boters)

Latvijas Leļļu teātris

  • “Dilles tante” (Rež. Edgars Kaufelds)
  • “Nāve ēnā” (Rež. Rūdolfs Apse)
  • “Arturs un Apaļā galda bruņinieki” (Rež. Edgars Niklasons)
  • “Kiosks” (Rež. Vija Blūzma)

Latvijas Nacionālais teātris

  • “Sapnis vasaras naktī” (Rež. Elmārs Seņkovs)
  • “Riests” (Rež. Valters Sīlis)
  • “Dzimusi vakardien” (Rež. Ināra Slucka)
  • Sezonas garumā konsekventi īstenotā iecere sasniegt savus skatītājus vienīgajā iespējamā formātā – attālināti, veicot izrāžu ierakstus un to montāžu izrādes režisora vadībā īpaši šai vajadzībai, nevis paļaujoties uz Latvijas Televīzijas tradicionālo izrāžu ierakstīšanu, meklējot atšķirīgus mārketinga instrumentus, uzrunājot Skolas somas auditoriju un panākot augstus pārdošanas rādītājus, tādējādi nodrošinot ne tikai procesa nepārtrauktību, bet arī attīstot jauna veida pieejamību.

Liepājas teātris

  • “Malыš” (Rež. Dmitrijs Petrenko)
  • “1 000 000 labu lietu” (Rež. Dmitrijs Petrenko)
  • “Dēmons” (Rež. Viesturs Meikšāns)
  • “Upe” (Rež. Kristīne Brīniņa)

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris

  • “Čaks. Rīga. Sieviete” (Rež. Sergejs Golomazovs)
  • “Tilts Rīga-Holivuda” (Rež.Sergejs Golomazovs)
  • “Mamma” (Rež. Ināra Slucka)
  • “paraDIZZY” (Rež. Inga Krasovska)

Rēzeknes teātris “JORIKS”

  • “Kaija” (Rež. Mārtiņš Eihe)
  • “Mans kaimiņš ebrejs” (Rež. Mārtiņš Eihe)
  • “Nekas” (Rež. Jānis Znotiņš)

Valmieras Drāmas teātris

  • “Ģimene” (Rež. Reinis Suhanovs)
  • “Ilgu tramvajs” (Rež. Edmunds Freibergs)
  • “Nākošpavasar” (Rež. Toms Treinis)
  • “Labie cilvēki” (Rež. Inese Mičule)

Žūrijas komisija papildus šīm izvirzītajām izrādēm vērtēja arī 2021. gada Valmieras vasaras teātra festivāla izrādes, Latvijas Kultūras akadēmijas diplomdarbu izrādes un u.c. neatkarīgo teātru pieteikumus konkursam.


2019./ 2020. gada sezona

Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” nominācijas 2019./ 2020. gada sezonā

Gada lielās formas izrāde

  1. “Elpa” (Dailes teātris, režisors Dmitrijs Petrenko)
  2. “Šekspīrs” (Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs)
  3. “Tukšais zieds (Jerma)” (Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka)
  4. “Uzvara ir mirklis” (Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Valters Sīlis)
  5. “Vecmāmiņu valsts” (teātra trupa KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece)

Gada mazās formas izrāde

  1. “Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  2. “Margarēta” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Reinis Suhanovs)
  3. “Medības” (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Elmārs Seņkovs)
  4. “Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  5. “Te sākas nakts” (Ģertrūdes ielas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs)

Gada izrāde bērniem

  1. “Cauruļzobis vienīgais” (Rēzeknes teātris “Joriks”, režisors Edgars Niklasons)
  2. “Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Edgars Niklasons) 
  3. “Pagalms atdzīvojas” (Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Toms Treinis)
  4. “Plastmasas huligāni” (teātra apvienība PERFOrācija, režisore Pamela Butāne)
  5. “Puscilvēki” (Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Kaufelds)

Gada izrāde pusaudžiem

  1. “Cilvēkam vajag suni” (Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš)
  2. “Dullais” (Cēsu Mazais teātris, režisors Mārtiņš Eihe)
  3. “Nelabā roka” (Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Kārlis Krūmiņš)
  4. “Netikumīgie” (Dirty Deal Teatro, režisore Krista Burāne)

Gada režisors

  1. Krista Burāne (“Netikumīgie” Dirty Deal Teatro)
  2. Vladislavs Nastavševs (“Te sākas nakts” (Ģertrūdes ielas teātris), “Piecas dziesmas pēc atmiņas” (Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris))
  3. Elmārs Seņkovs (“Šekspīrs” (Liepājas teātris), “Medības” (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju), “α SAPIENSI” (Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE), “Irānas konference” (tīmekļa izrāde))
  4. Valters Sīlis (“Puika, kurš redzēja tumsā”, “Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris), “Izskatās, ka tu mirsi” (kopā ar Kati Krolli) (Dirty Deal Teatro,Latvijas Jaunā teātra insitūts), “Uzvara ir mirklis” (Valmieras vasaras teātra festivāls))
  5. Ināra Slucka (“Tukšais zieds (Jerma)” Latvijas Nacionālajā teātrī)

Gada aktrise

  1. Maija Doveika (Jerma izrādē “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Esmeralda Ermale (Šarlote izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”)
  3. Inese Kučinska (Ričards III izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  4. Marija Linarte (Ziednese izrādē “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  5. Ieva Segliņa (S izrādē “Elpa”, Dailes teātris)

Gada aktieris

  1. Andris Keišs (Eduards Smiļģis izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  2. Ģirts Krūmiņš (Pēteris Pētersons izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Kārlis Reijers (Jēkabs izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Ņurņiks izrādē “Katls”, Advokāts izrādē “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Igors Šelegovskis (Žils izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā

  1. Daiga Gaismiņa (Māte izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Elita Kļaviņa (Felicita Ertnere izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Jana Ļisova (Larisa Hāpala izrādē “Finlandizācija”, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Ņina Ņeznamova (Regīna Šmuļavska izrādē “Piecas dziesmas pēc atmiņas”, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Regīna Razuma (Auglone izrādē “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  6. Guna Zariņa (māsa Tabiana izrādē “Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā

  1. Maksims Busels (Juliāns Sopots izrādē “Piecas dziesmas pēc atmiņas” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Tuzenbahs “Trīs māsas”, Hanzas perons)
  2. Kaspars Dumburs (Luī izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  3. Āris Matesovičs (Opītis izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  4. Edgars Ozoliņš (Jago izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  5. Mihails Samodahovs (Pirmais policists izrādē “Cilvēks no Podoļskas”, Daugavpils teātris)
  6. Aigars Vilims (Jākobs Engstranns izrādē “Alvinga kundze”, Valmieras drāmas teātris)

Gada jaunais skatuves mākslinieks

  1. Kārlis Arnolds Avots (V izrādē “Elpa”, Dailes teātris, Dmitrijs Prokofjevičs Razumihins izrādē “731. solis”, Valmieras drāmas teātris)
  2. Matīss Budovskis (Zilovs izrādē “Medības”, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, Valmieras vasaras teātra festivāls, lomas izrādē “Pēdējās stundas”, teātra apvienība ESARTE, līdzproducents Dirty Deal Teatro)
  3. Sandija Dovgāne (Eva izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”)
  4. Paulīne Kalniņa (scenogrāfija un kostīmi izrādei “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE)
  5. Agris Krapivņickis (Džeisons un Tairons izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)
  6. Emīls Ralfs (Robots izrādē “Bītlu jaunais albums”, Jaunais Rīgas teātris)
  7. Elizabete Skrastiņa (Mārdžerija izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, lomas izrādē “Pēdējās stundas” teātra apvienība “ESARTE”, līdzproducents Dirty Deal Teatro)
  8. Rihards Zelezņevs (Klāvs izrādē “Plastmasas huligāni”, teātra apvienība PERFOrācija, loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, Valmieras vasaras teātra festivāls,  lomas tiešsaistes izrādē “Vol.1 ANTIŅŠ”, teātra apvienība PERFOrācija, Kolēģis izrādē “Medības”, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)

  1. Ivo Briedis “Pēdējais salmiņš” (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Rasa Bugavičute-Pēce “Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Evarts Melnalksnis, Klāvs Mellis “Lepnums un aizspriedumi” (Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar KVADRIFRONS)
  4. Autoru kolektīvs, “Netikumīgie” (Dirty Deal Teatro)

Gada scenogrāfs

  1. Krišjānis Elviks (“Netikumīgie”, Dirty Deal Teatro)
  2. Miķelis Fišers ( “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Gints Gabrāns (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Kristīne Jurjāne (“Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)
  5. Ieva Kauliņa (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Reinis Suhanovs (“Šekspīrs”, Liepājas teātris, “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kostīmu mākslinieks

  1. Madara Botmane (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris, “Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris)
  2. Evelīna Deičmane (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Kristīne Jurjāne (“Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)
  4. Reinis Suhanovs (“Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  5. Berta Vilipsone (“Miega peles”, Dirty Deal Teatro, “Lepnums un aizspriedumi”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada gaismu mākslinieks

  1. Mārtiņš Feldmanis ( “Purva bridējs ugunī”, “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  2. Gļebs Filštinskis (“Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Oskars Pauliņš (“Alise Brīnumzemē”, “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “Uzvara ir mirklis”, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE, “Vienaldzības gadsimts”, Liepājas teātris)
  4. Lienīte Slišāne (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada video mākslinieks

  1. Gints Gabrāns, Toms Zeļģis, Gustavs Voldemārs Lociks (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Elīna Matvejeva, Inese Tīkmane, Kārlis Zemītis (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Elizabete Mežule-Gricmane, Krista Burāne  (“Netikumīgie”, Dirty Deal Teatro)
  4. Toms Zeļģis (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kustību mākslinieks

  1. Agate Bankava (“Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  2. Kristīne Brīniņa  (“Uzvara ir mirklis”, Valmieras vasaras teātra festivāls)
  3. Arīna Buboviča (“Fake News!”, teātra trupa KVADRIFRONS)
  4. Elīna Gediņa (“Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE)
  5. Regnārs Vaivars sadarbībā ar Ingu Raudingu (“Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris) 

Gada muzikālās partitūras autors

  1. Gatis Krievāns (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Anna Ķirse (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris, “Elpa”, Dailes teātris)
  3. Edgars Mākens (“Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “Šekspīrs”, Liepājas teātris, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE)
  4. Vladislavs Nastavševs (“Piecas dziesmas pēc atmiņas”, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Jēkabs Nīmanis (“Vecmāmiņu valsts”, “Fake News!”, teātra trupa KVADRIFRONS, “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  6. Edgars Raginskis (“Finlandizācija”, Latvijas Nacionālais teātris, “Netikumīgie”,  Dirty Deal Teatro)

Gada notikums digitālajā vidē

  1. Izrāžu cikls e-teātra skatuvē “Baltais kubs” (Latvijas Nacionālais teātris, režisori: Ināra Slucka, Valters Sīlis, Intars Rešetins)
  2. Tiešsaistes izrāde “24h” (teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs)
  3. Tīmekļa izrāde “Irānas konference” (režisors Elmārs Seņkovs)
  4. Mini sēriju cikls “Patakoļako” (Liepājas teātris, režisors Mārtiņš Kalita)
  5. Klausāmizrāde “Rolanda dziesma” (teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs)
  6. Tiešsaistes izrāde “Vol.1 Antiņš” (teātra apvienība PERFOrācija, režisores Beatrise Zaķe, Pamela Butāne)


2018./ 2019. gada sezona

 “Spēlmaņu nakts” 2018./2019. gada sezonas nominanti 17 kategorijās:

Nozīmīgākie iestudējumi

Gada lielās formas izrāde:

  1. Hamlets – Valmieras Drāmas teātris, režisore Indra Roga
  2. Liepāja – Latvijas galvaspilsēta – Liepājas teātris, režisors Valters Sīlis
  3. MUMU – M. Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Viesturs Kairišs
  4. Pūt, vējiņi! – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs
  5. Vēstures izpētes komisija – Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis

Gada mazās formas izrāde:

  1. Dēls – Dailes teātris, režisors Intars Rešetins
  2. Kalpones – Dailes teātris, režisors Viesturs Meikšāns
  3. Kliedzēji – Daugavpils teātris, režisors Viesturs Roziņš
  4. Mārtins Īdens – Valmieras Drāmas teātris, režisors Klāvs Mellis
  5. Pēc grāmatas motīviem – Dirty Deal Teatro, režisors Valters Sīlis
  6. Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi – režisore Kristīne Krūze

Gada izrāde bērniem:

  1. Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit – Latvijas Leļļu teātris, režisore Vija Blūzma
  2. Perturbons – KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece
  3. Polianna – Liepājas teātris, režisors Dž. Dž. Džilindžers
  4. Salātlapiņa – Latvijas Leļļu teātris, režisors Viesturs Roziņš
  5. Spokuskopija – Rēzeknes teātris “Joriks”, režisors Edgars Niklasons

Gada izrāde pusaudžiem:

  1. Pavasaris – KVADRIFRONS, Valmieras vasaras teātra festivāls, režisore Alisja Goigelina
  2. Piramīda – Dirty Deal Teatro, režisors Viesturs Roziņš
  3. Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis

Labākie individuālie sniegumi

Gada režisors:

  1. Alvis Hermanis – Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)
  2. Viesturs Kairišs – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  3. Intars Rešetins – Dēls (Dailes teātris), Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Viesturs Roziņš – Kliedzēji (Daugavpils teātris), Piramīda (Dirty Deal Teatro), Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)
  5. Elmārs Seņkovs – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Valters Sīlis – Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris), Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris (Latvijas Nacionālais teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)

Gada aktrise:

  1. Lauma Balode – Zenta Mauriņa izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi
  2. Zane Dombrovska – Aleksandra Beļcova izrādē Meistars un Aleksandra (“Kultūrmarka”)
  3. Rēzija Kalniņa – Marķīze de Merteija izrādē Bīstamie sakari, Kundze izrādē Kalpones, Eleonora izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)
  4. Inese Kučinska – Bernarda Alba izrādē Bernardas Albas nams (Liepājas teātris)
  5. Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Solanža izrādē Kalpones, Abigaila Viljamsa izrādē Salemas raganas, Lulū izrādē Lulū (Dailes teātris)
  6. Ieva Segliņa – Klēra izrādē Kalpones (Dailes teātris)

Gada aktieris:

  1. Rolands Beķeris – Normans izrādē Ģērbējs (Liepājas teātris)
  2. Egons Dombrovskis – Roberto Zuko izrādē Roberto Zuko (Liepājas teātris)
  3. Andris Keišs – Vīlers izrādē Linda Vista (Jaunais Rīgas teātris)
  4. Ģirts Ķesteris – Pjērs izrādē Dēls (Dailes teātris)
  5. Mārtiņš Meiers – Hamlets izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  6. Kaspars Znotiņš – lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā:

  1. Marija Bērziņa – Vija izrādē Aka, Gundega izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Lolita Cauka – Orta izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Ilze Pukinska – Anna izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)
  4. Jeļena Sigova – Dorota izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Vita Vārpiņa – Anna izrādē Dēls (Dailes teātris)
  6. Guna Zariņa – lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā:

  1. Vilis Daudziņš – Boss Finlijs izrādē Jaunības putns ar saldo balsi, lomas izrādē Latviešu laupītāji, lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)
  2. Lauris Dzelzītis – Ričards izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)
  3. Mārtiņš Kalita – lomas izrādē Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  4. Pēteris Liepiņš – Henks izrādē Alvas sieviete (Dailes teātris)
  5. Mārcis Maņjakovs – Elmārs izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki:

  1. Kārlis Arnolds Avots – Mārtins Īdens izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)
  2. Anna Nele Āboliņa – lomas izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi, Paula Daniela izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Helēna izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Elīna Hanzena – Ofēlija izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  4. Agris Krapivņickis – Ruduks izrādē Kliedzēji (Daugavpils teātris)
  5. Ance Kukule – režija izrādei Klitaimnestra
  6. Klāvs Mellis – režija izrādēm Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Himna (KVADRIFRONS)
  7. Jēkabs Reinis – Uldis izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  8. Toms Veličko – Nikolā izrādē Dēls (Dailes teātris)

Gada scenogrāfs vai leļļu mākslinieks:

  1. Uģis Bērziņš – scenogrāfija izrādei Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  2. Natālija Davidoviča, Ilze Egle – lelles izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Reinis Dzudzilo – scenogrāfija izrādei Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  4. Aigars Ozoliņš – scenogrāfija izrādēm Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris), Polianna, Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  5. Monika Pormale – scenogrāfija izrādei Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Mārtiņš Vilkārsis – scenogrāfija izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Bīstamie sakari (Dailes teātris), Roberto Zuko (Liepājas teātris)

Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

  1. Krista Dzudzilo – kostīmi izrādei Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  2. Anna Heinrihsone – kostīmi izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Apmānītā (Jaunais Rīgas teātris)
  3. Romāns Kaboško – grims izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Kristīne Pasternaka – kostīmi izrādēm Mana skaistā lēdija (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Pajaci (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  5. Liene Rolšteina – kostīmi izrādei Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  6. Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādēm Bīstamie sakari, Kalpones (Dailes teātris)

Gada gaismu mākslinieks:

  1. Mārtiņš Feldmanis – par darbu sezonā Liepājas teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Dailes teātrī
  2. Oskars Pauliņš – par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, Jaunajā Rīgas teātrī
  3. Jānis Sniķers – Sapņotāji (Dailes teātris), Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)
  4. Toms Streilis – Cīrulīši, Zem diviem karogiem, Latvieši (Latvijas Nacionālais teātris)
  5. AJ Vaisbārds – Burvestība (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Gada video mākslinieks:

  1. -8 – Hamlets, (Ne)stāsti man pasakas (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  2. Dāvis Andersons – Dēls (Dailes teātris)
  3. Artis Dzērve – Roberto Zuko (Liepājas teātris), Lulū (Dailes teātris)
  4. Mārtiņš Vilkārsis – Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  5. Toms Zeļģis – Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Krišs Salmanis, Toms Zeļģis, Linda Ģībiete – Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kustību mākslinieks:

  1. Kristīne Brīniņa – Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  2. Liene Grava – Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Jana Jacuka – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Elīna Lutce – Klīstošais Holandietis, Karmelīšu dialogi (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  5. Aleksandrs Ļimins – Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  6. Jānis Purviņš, Agate Bankava – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada muzikālās partitūras autors:

  1. Arturs Maskats – Ģērbējs (Liepājas teātris)
  2. Edgars Mākens – visas manas vājības ir tavas lūpas, Par tēviem (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Jēkabs Nīmanis – Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris), Kliedzēji (Daugavpils teātris)
  4. Ritma grupa PERPETUUM RITMICO – Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)
  5. Reinis Sējāns – Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  6. Uģis Vītiņš – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Gada sasniegums oriģināldramaturģījā (teksts, luga vai scenārijs, izvirzīts kopā ar Laikmetīgo lugu autoru, scenāristu un dramaturgu apvienību):

1. Artūrs Dīcis – “Randiņš ar 50 gramiem balzama” (“Viņi melo labāk”, Pannas teātris)

2. Justīne Kļava – “Mārtins Īdens” (“Mārtins Īdens”, Valmieras Drāmas teātris)

3. Kārlis Krūmiņš – “Rīgas pilsētas Otrais teātris” (“Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”, Latvijas Nacionālais teātris)

4. Rasa Bugavičute-Pēce – “Liepāja-Latvijas galvaspilsēta” (Liepājas teātris), “Zenta Mauriņa” (“Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”)  

5. Valters Sīlis – “Pēc grāmatas motīviem” (Dirty Deal Teatro)


2017 / 2018 sezona

Nozīmīgākie iestudējumi
Gada lielās formas izrāde:
1. Arī vaļiem ir bail – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs
2. Cerību ezers aizsalis – Jaunais Rīgas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs
3. Dieviņš pillā – Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis
4. Man 30 gadu – Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka
5. Salome – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Viesturs Kairišs
6. Zelta zirgs – Latvijas Leļļu teātris, režisors Duda Paiva
Gada mazās formas izrāde:
1. 1900. Leģenda par pianistu – Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Sergejs Golomazovs
2. Cilvēks parastais – Daugavpils teātris, režisore Lucina Sosnovska
3. Dvēseļu utenis – Dirty Deal Teatro, režisore Inga Tropa
4. Kaķis uz nokaitēta skārda jumta – Valmieras drāmas teātris, režisore Inese Mičule
5. Mežainis – Latvijas Nacionālais teātris; režisors Valters Sīlis
Gada izrāde bērniem:
1. Dievs. Daba. Darbs – Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš
2. Kaiju karalienes noslēpums – Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Kaufelds
3. Lidojošais šķīvītis – Dirty Deal Teatro, režisors Kārlis Krūmiņš
4. Naksitrallīši – Latvijas Leļļu teātris, režisore Laura Čaupale
Gada izrāde pusaudžiem:
1. Čomiņi – Goda teātris
2. Labie bērni – Valmieras drāmas teātris, režisors Reinis Suhanovs
3. Romeo un Džuljeta – Latvijas Leļļu teātris, režisors Dāvids Džovanzana

Labākie individuālie sniegumi
Gada režisors:
1. Viesturs Kairišs, Salome (Latvijas Nacionālais teātris), Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
2. Vladislavs Nastavševs, Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris)
3. Elmārs Seņkovs, Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
4. Valters Sīlis, Mežainis; Cilvēki, lietas un vietas (Latvijas Nacionālais teātris)
5. Ināra Slucka, Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
6. Lucina Sosnovska, Cilvēks parastais (Daugavpils teātris)
Gada aktrise:
1. Agnese Cīrule – titulloma izrādē Salome (Latvijas Nacionālais teātris)
2. Maija Doveika – Emma izrādē Cilvēki, lietas un vietas (Latvijas Nacionālais teātris)
3. Dita Lūriņa – Roze izrādē Man 30 gadu, Estere izrādē Dziļā, skumjā jūra (Latvijas Nacionālais teātris)
4. Ieva Puķe – Madāma, Ilze izrādē Vidzemnieki, Megija izrādē Kaķis uz nokaitēta skārda jumta (Valmieras drāmas teātris)
5. Guna Zariņa – Ņurbulis izrādē Dieviņš pillā (Jaunais Rīgas teātris)
Gada aktieris:
1. Vadims Bogdanovs – titulloma izrādē Cilvēks parastais (Daugavpils teātris)
2. Maksims Busels – Stāstnieks izrādē 1900. Leģenda par pianistu (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
3. Vilis Daudziņš – Ļeņins izrādē Pēdējā Ļeņina eglīte, Ome izrādē Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris)
4. Ģirts Ķesteris – Ivans izrādē ART, Helge izrādē Svinības (Dailes teātris)
5. Ģirts Liuziniks – Fredijs izrādē Dziļā skumjā jūra, Jānis Bērziņš izradē Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
6. Imants Strads – titulloma izrādē Lūcis, Grabecs izrādē Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
Gada aktrise otrā plāna lomā:
1. Marija Bērziņa – Vita izrādē Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
2. Sandra Kļaviņa – de Senfona izrādē Marķīze de Sada (Jaunais Rīgas teātris)
3. Inese Kučinska – Mārsija izrādē Mizantrops, lomas izrādē Zilā istaba (Liepājas teātris)
4. Inga Misāne-Grasberga – lomas izrādē Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)
5. Elīna Vāne – Anna, Kļaviņmāte, Ede izrādē Vidzemnieki (Valmieras drāmas teātris)
Gada aktieris otrā plāna lomā:
1. Egons Dombrovskis – Tesmans izrādē Heda Gablere (Liepājas teātris)
2. Gundars Grasbergs – Tors izrādē Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
3. Aleksandrs Jonovs – Melnais princis izrādē Zelta zirgs, Piķamice izrādē Krokodils Gena un Pekausis (Latvijas Leļļu teātris)
4. Juris Lisners – Dominikuss izrādē Klūgu mūks, Pols, tētis izrādē Cilvēki, lietas un vietas (Latvijas Nacionālais teātris)
5. Ivars Puga – Viljams Koljers izrādē Dziļā skumjā jūra (Latvijas Nacionālais teātris)
Gada jaunie skatuves mākslinieki:
1. Elīna Avotiņa – Dārgums izrādē Kam no Vilka kundzes bail (Dailes teātris)
2. Madara Bore – jauniete izrādē Man 30 gadu, Bjanka izrādē Dūja (Latvijas Nacionālais teātris), Hloja izrādē Labie bērni (Valmieras drāmas teātris)
3. Jānis Kronis – lomas izrādē Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris), loma izrādē Lidojošais šķīvītis (Dirty Deal Teatro)
4. Marija Linarte – Aktrise izrādē Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris)
5. Āris Matesovičs – Aktieris izrādē Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris), Hermans izrādē Dvēseļu utenis (Dirty Deal teatro)
6. Igors Šelegovskis – Jezups Sebalds izrādē Klūgu mūks, Pēteris Bērziņš izrādē Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris), Vitālijs izrādē Dvēseļu utenis (Dirty Deal teatro)
7. Mārtiņš Upenieks – Harolds izrādē Harolds un Moda, Pouls izrādē Svinības, Džonijs Dovs izrādē Būt Kejai Gondai (Dailes teātris)
8. Toms Veličko – Jozefs K. izrādē Process (Jaunais Rīgas teātris)
Gada scenogrāfs un/vai leļļu mākslinieks:
1. Uģis Bērziņš – Cilvēki, lietas un vietas, Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)
2. Pamela Butāne – Dvēseļu utenis (Dirty Deal teatro), Kam no Vilka kundzes bail (Dailes teātris)
3. Reinis Dzudzilo – Salome (Latvijas Nacionālais teātris), Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
4. Duda Paiva – lelles izrādei Zelta zirgs (Latvijas Leļļu teātris)
5. Reinis Suhanovs – Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris), Persiešu valodas stundas (Žaņa Lipkes memoriāls)
6. Mārtiņš Vilkārsis – Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
Gada kostīmu mākslinieks:
1. Madara Botmane – Mazais ganiņš (Latvijas Nacionālais teātris)
2. Krista Dzudzilo – Salome (Latvijas Nacionālais teātris), Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
3. Anna Heinrihsone – Vidzemnieki (Valmieras drāmas teātris)
4. Keita – Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
5. Jozs Statkevičs – Marķīze de Sada (Jaunais Rīgas teātris)
6. Yashi – Izvirtības hronika (Latvijas Nacionālā opera un balets)
Gada gaismu mākslinieks:
1. Mārtiņš Feldmanis – Dons Paskvāle (Latvijas Nacionālā opera un balets), Zilā istaba (Liepājas teātris)
2. Damirs Ismagilovs – Turaidas roze (Latvijas Nacionālā opera un balets)
3. Oskars Pauliņš par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī
4. Jānis Sniķers – Pēdējā Ļeņina eglīte (Jaunais Rīgas teātris), Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro)
Gada video mākslinieks:
1. -8 – Mizantrops (Liepājas teātris), Turaidas roze (Latvijas Nacionālā opera un balets)
2. Artis Dzērve – Smaragda pils@ta. Enter (Liepājas teātris), Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
3. Austra Hauks – Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Romeo un Džuljeta (Latvijas Leļļu teātris)
4. Igors Renceti, Alesandra Solimene, Lorenco Bruno – Dons Paskvāle (Latvijas Nacionālā opera un balets)
5. Elīna Matvejeva – Zibeņu domas. Irbīte (Mūzikas un mākslas atbalsta fonds)
Gada kustību mākslinieks:
1. Inga Krasovska – Esi sveicināta, bohēma (Liepājas teātris), Svinības (Dailes teātris)
2. Elīna Lutce – Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
3. Agnese Vanaga, Leonards Vīksne – Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
4. Olga Žitluhina – Maģijas atslēgas (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
Gada muzikālās partitūras autors:
1. Arturs Maskats – Maģijas atslēgas (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
2. Edgars Mākens – Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
3. Jēkabs Nīmanis – Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Kaiju karalienes noslēpums (Latvijas Leļļu teātris), Persiešu valodas stundas (Žaņa Lipkes memoriāls)
4. Edgars Raginskis – Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)
5. Rihards Zaļupe – Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs, izvirzīts kopā ar Laikmetīgo lugu autoru, scenāristu un dramaturgu apvienību):
1. Jānis Balodis. Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)
2. Artūrs Dīcis. Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
3. Justīne Kļava. Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Vidzemnieki (Valmieras drāmas teātris)


2016 / 2017 sezona

1. Nozīmīgākie iestudējumi:

Gada lielās formas izrāde:

1. Bannija Manro nāve Dailes teātrī, režisors – Dž. Dž. Džilindžers;
2. Mēdeja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors – Vladislavs Nastavševs;
3. Pieci vakari Daugavpils teātrī, režisors – Georgijs Surkovs;
4. Precības Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis;
5. Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī, režisore – Ināra Slucka.

Gada mazās formas izrāde:

1. Būt nacionālistam Dirty Deal Teatro, režisors – Valters Sīlis;
2. Jubileja ‘98 Daugavpils teātrī, režisore – Paula Pļavniece;
3. Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Elmārs Seņkovs;
4. Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī, režisors – Reinis Suhanovs;
5. Purva bridējs(-i) Daugavpils teātrī, režisors – Juris Jonelis;
6. Zilā Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Toms Treinis.

Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem:

1. 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī, režisors – Viesturs Roziņš;
2. Bruņinieks,kuram sāpēja zobi Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Edgars Kaufelds;
3. Drebošā telts teātrī Joriks, režisore – Inga Tropa;
4. Kaštanka Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko;
5. Nāc laukā! Valmieras vasaras teātra festivālā, režisors – Kārlis Krūmiņš;
6. Šausmu autobuss Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Kārlis Krūmiņš.

Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:*

1. Bērnības sapnis – horeogrāfe Agnese Bordjukova, producents Pigeon-bridge, līdzproducenti – Dejas anatomija un Cita abra;
2. Eksperiments ar apskāvienu – režisore – Antra Austriņa – Seņkāne, horeogrāfi Alise Putniņa, Modris Opelts un Katrīna Albuže, organizē I-Dejas Māja
3. I’ m a very shy person – horeogrāfe Kristīne Brīniņa, producents Pigeon-bridge, līdzproducents Cita abra;
4. Nature morte – horeogrāfe Agate Bankava, Latvijas Nacionālajā teātrī;
5. Viņa dejo – horeogrāfe Santa Grīnfelde, dejas kritiķe Inta Balode un scenogrāfe Krista Briģe, organizē laikmetīgās dejas mākslinieku apvienība Ārā un biedrība Party.

* Nominantus izvirza Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā.

2. Labākie individuālie sniegumi

Gada režisors:

1. Dž. Dž. Džilindžers – Bannija Manro nāve , 8 mīlošas sievietes Dailes teātrī un Bļitka Goda teātrī;
2. Aiks Karapetjans – Fausts Latvijas Nacionālā Operā un Baletā;
3. Paula Pļavniece – Jubileja ‘98 Daugavpils teātrī;
4. Reinis Suhanovs – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
5. Valters Sīlis – Būt nacionālistam Dirty Deal Teatro un Veiksmes stāsts Latvijas Nacionālajā teātrī;
6. Sergejs Zemļanskis – Precības Liepājas teātrī;

Gada aktrise:

1. Indra Briķe – Pegija izrādē Pielūdzēja nr.1 Dailes teātrī;
2. Jana Čivžele – Nora izrādē Nora un Muda izrādē Saniknotā slieka Jaunajā Rīgas teātrī;
3. Maija Doveika – Irina Arkadina izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Karmena izrādē Karmena, Ieva izrādē Mana māsa un Ļoļečka izrādē Peldošie – ceļojošie. II daļa Dailes teātrī;
5. Žanna Lubgāne – Tamāra izrādē Pieci vakari un Vecmāmiņa izrādē Jubileja ’98 Daugavpils teātrī;
6. Dita Lūriņa – Elza izrādē Sieviete un Trīne izrādē Trīne Latvijas Nacionālajā teātrī;

Gada aktieris:

1. Egons Dombrovskis – Maikls Platonovs izrādē Platonovs un viņa sievietes Liepājas teātrī un Zigmārs izrādē Bļitka Goda teātrī;
2. Imants Strads – Gurmižska izrādē Muiža kaņepēs Valmieras drāmas teātrī;
3. Juris Žagars – Lielais Tētis izrādē Kaķis uz nokaitēta skārda jumta Dailes teātrī;
4. Rihards Jakovels – Krustiņš izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
5. Vilis Daudziņš – Fransuā izrādē Pakļaušanās Jaunajā Rīgas teātrī.

Gada aktrise otrā plāna lomā:

1. Daiga Gaismiņa – Rasma izrādē Zilā un lomas izrādē Veiksmes stāsts Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Inga Misāne-Grasberga – Made izrādē Trīne Latvijas Nacionālajā teātrī;
3. Jekaterina Frolova – Gonerila izrādē Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un Katja izrādē Nāc laukā! Valmieras vasaras teātra festivālā;
4. Kristīne Veinšteina – Līga izrādē Jubileja ’98 Daugavpils teātrī;
5. Olga Dreģe – Kendisa Bruksa izrādē Bannija Manro nāve Dailes teātrī;
6. Zane Jančevska – Stefānija izrādē Olivers un Marianna izrādē Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktieris otrā plāna lomā:

1. Arturs Krūzkops – Brencis izrādē Trīne un Larss izrādē Tuvā pilsēta Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Gatis Maliks – Kočkarjovs izrādē Precības Liepājas teātrī;
3. Jurijs Losevs – Edvīns izrādē Jubileja ’98 un Timofejevs izrādē Pieci vakari Daugavpils teātrī;
4. Kaspars Znotiņš – Doktors Ranks izrādē Nora Jaunajā Rīgas teātrī;
5. Kārlis Freimanis – Uļita Karpovna izrādē Muiža kaņepēs Valmieras drāmas teātrī;
6. Mārtiņš Meiers – Mikus izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī.

Gada jaunie skatuves mākslinieki:

1. Agnese Cīrule – Solveiga izrāde Pērs Gints un Ņina Zarečnaja izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Alise Danovska – Līziņa un Matilde izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī un Ņina Zarečnaja izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī ;
3. Anete Krasovska – Bannijs – juniors izrādē Bannija Manro nāve Dailes teātrī;
4. Marija Linarte – lomas izrādē Zvērīgā mīla Dirty Deal Teatro;
5. Zanda Mankopa – Džuljeta izrādē Iemīlējās muļķis muļķītē un Kristīne izrādē Purva bridējs (-i) Daugavpils teātrī;

6. Kārlis Reijers – Juris izrādē Zilā Latvijas Nacionālajā teātrī;
7. Niklāvs Kurpnieks – Liams izrādē Brutāls un dēls Dailes teātrī;
8. Toms Treinis – režija izrādei Zilā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada scenogrāfs:

1. Mārtiņš Vilkārsis – 51. fotogrāfija Liepājas teātrī un Karmena Dailes teātrī;
2. Maksims Obrezkovs – Precības Liepājas teātrī;
3. Reinis Suhanovs – Trīne Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Andris Eglītis – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
5. Monika Pormale – Ciniķi Jaunajā Rīgas teātrī;
6. Valters Kristbergs – 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī.

Gada kostīmu mākslinieks:

1. Anna Heinrihsone – Muiža kaņepēs un Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
2. Katja Šehurina – 8 mīlošas sievietes Dailes teātrī;
3. Keita – Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Krista Dzudzilo – Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris un Pērs Gints Latvijas Nacionālajā teātrī;
5. Kristīne Pasternaka – Fausts Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
6. Maksims Obrezkovs – Precības Liepājas teātrī.

Gada gaismu mākslinieks:

1. AJ Vaisbārds – Fausts Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
2. Jevgeņijs Vinogradovs – Karmena Dailes teātrī;
3. Mareks Lužinskis – Pazudušais dēls un Staburaga bērni Valmieras drāmas teātrī;
4. Mārtiņš Feldmanis – Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un Precības Liepājas teātrī;
5. Oskars Pauliņš – Ciniķi Jaunajā Rīgas teātrī un Pērs Gints, Tuvā pilsēta, Zilā un Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada video mākslinieks:

1. -8 – 51. fotogrāfija Liepājas teātrī;
2. Artis Dzērve – Fausts Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
3. Gatis Priednieks-Melnacis – 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī;
4. Marija-Eva Sinjerola un Artis Dzērve – Karmena Latvijas Nacionālā Operā un Baletā;
5. Toms Zeļģis – Savādais atgadījums ar suni naktī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada kustību mākslinieks:

1. Agnese Vanaga – Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Agris Daņiļevičs – 8 mīlošas sievietes Dailes teātrī;
3. Katrīna Albuže – Neiekostais elkonis Ģertrūdes ielas teātrī;
4. Kārlis Božs – 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī;
5. Sergejs Zemļanskis – Precības Liepājas teātrī.

Gada sasniegums baleta mākslā: **

1. Elza Leimane – Sibilla Veina izrādē Doriana Greja portretrs Dailes teātrī un Vārna izrādē Vārna, Franciska izrādē Pie zilās Donavas, Anitra izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
2. Annija Kopštāle – Solveiga izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
3. Andris Pudāns – Nāve-liktenis izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
4. Jūlija Brauere – Annele izrādē Pie zilās Donavas Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;
5. Antons Freimans – Pērs izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā
6. Kārlis Cīrulis – Princis Riekstkodis izrādē Riekstkodis Latvijas, Vergs izrādē Korsārs un Zilais putns izrādē Apburtā princese Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā.

** Nominantus izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija.

Gada muzikālās partitūras autors:

1. Jēkabs Nīmanis – Džeina Eira Valmieras drāmas teātrī un Trīne, Tuvā pilsēta Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Juris Vaivods – mūzikas aranžija Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī;
3. Kristaps Pētersons un Jēkabs Nīmanis – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;
4. Mārcis Judzis – Bannija Manro nāve Dailes teātrī;
5. Pāvels Akimkins – Precības Liepājas teātrī;
6. Ronalds Vīgants, Māris Butlers – skaņu partitūra Šausmu autobuss Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs): ***

1. Agnese Rutkēviča Purva bridējs(-i) Daugavpils teātrī;
2. Anete Konste un Jānis Joņevs Zvērīgā mīla Dirty Deal Teatro;
3. Artūrs Dīcis Lidojošais Travolta Latvijas Nacionālā teātra lugu konkursā;
4. Justīne Kļava Jubileja ’98 Daugavpils teātrī;
5. Rasa Bugavičute-Pēce Bļitka Goda Teātrī;
6. Matīss Gricmanis Būt nacionālistam Dirty Deal Teatro.

*** Nominanti izvirzīti sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi.


2015 / 2016 sezona

(Lasīt tālāk..)


2014 / 2015 sezona

(Lasīt tālāk..)


2013 / 2014 sezona

(Lasīt tālāk..)


2012 / 2013 sezona

(Lasīt tālāk..)


2010 / 2011 sezona

(Lasīt tālāk..)


2009 / 2010 sezona

(Lasīt tālāk..)


2008 / 2009 sezona

(Lasīt tālāk..)


2007 / 2008 sezona

(Lasīt tālāk..)


2006 / 2007 sezona

(Lasīt tālāk..)


2004 / 2005 sezona

(Lasīt tālāk..)


2003 / 2004 sezona

(Lasīt tālāk..)


2002 / 2003 sezona

(Lasīt tālāk..)


2001 / 2002 sezona

(Lasīt tālāk..)


2000 / 2001 sezona

(Lasīt tālāk..)


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Liepāja LSM LPAA
>