Laureāti

2019./ 2020. gada sezonas laureāti

Balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā:

– režisore Māra Ķimele un aktieris Leonīds Lencs.

GADA IZRĀDE – Grand Prix

“Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)

Gada lielās formas izrāde

“Šekspīrs” (Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs)

Gada mazās formas izrāde

“Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)

Gada izrāde bērniem

“Pagalms atdzīvojas” (Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Toms Treinis)

Gada izrāde pusaudžiem

“Netikumīgie” (Dirty Deal Teatro, režisore Krista Burāne)

Gada režisors

Valters Sīlis (“Puika, kurš redzēja tumsā”, “Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris), “Izskatās, ka tu mirsi” (kopā ar Kati Krolli) (Dirty Deal Teatro,Latvijas Jaunā teātra insitūts), “Uzvara ir mirklis” (Valmieras vasaras teātra festivāls))

Gada aktrise

Inese Kučinska (Ričards III izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris)

Gada aktieris

Kārlis Reijers (Jēkabs izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Ņurņiks izrādē “Katls”, Advokāts izrādē “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā

Elita Kļaviņa (Felicita Ertnere izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā

Kaspars Dumburs (Luī izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)

Gada jaunais skatuves mākslinieks

1. Kārlis Arnolds Avots (V izrādē “Elpa”, Dailes teātris, Dmitrijs Prokofjevičs Razumihins izrādē “731. solis”, Valmieras drāmas teātris)

2. Rihards Zelezņevs (Klāvs izrādē “Plastmasas huligāni”, teātra apvienība PERFOrācija, loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, Valmieras vasaras teātra festivāls,  lomas tiešsaistes izrādē “Vol.1 ANTIŅŠ”, teātra apvienība PERFOrācija, Kolēģis izrādē “Medības”, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)

Autoru kolektīvs – Krista Burāne, Laila Burāne, Marija Luīze Meļķe, Kirils Ēcis, Raimonds Ķirķis, Kārlis Vērdiņš, Agnese Krivade “Netikumīgie” (Dirty Deal Teatro)

Gada scenogrāfs

Reinis Suhanovs (“Šekspīrs”, Liepājas teātris, “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris )

Gada kostīmu mākslinieks

Madara Botmane (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris, “Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris)

Gada gaismu mākslinieks

Lienīte Slišāne (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada video mākslinieks

Gints Gabrāns, Toms Zeļģis, Gustavs Voldemārs Lociks (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kustību mākslinieks

Elīna Gediņa (“Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE)

Gada muzikālās partitūras autors

Anna Ķirse (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris, “Elpa”, Dailes teātris)

Gada notikums digitālajā vidē

Tīmekļa izrāde “Irānas konference” (režisors Elmārs Seņkovs)

Sabiedrisko mediju portāla LSM.lv un LTDS rīkotais skatītāju simpātijas balsojums:

Gada izrāde – “Šekspīrs” (Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs)

Gada aktrise – Inese Kučinska (Ričards III izrādē Šekspīrs, Liepājas teātris)

Gada aktieris – Andris Keišs (Eduards Smiļģis izrādē Meklējot Spēlmani, Jaunais Rīgas teātris)

Bērnu un jauniešu žūrijas specbalvas:

Izrāde bērniem – “Inspektors Tutū” (Dailes teātris, režisors Intars Rešetins)

Izrāde bērniem – tiešsaistes izrāde “Vol.1 Antiņš” (teātra apvienība PERFOrācija, režisores Beatrise Zaķe, Pamela Butāne)

Izrāde jauniešiem – “Nelabā roka” (Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Kārlis Krūmiņš)


2018/ 2019 sezona

Balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā:

– Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks un

Liepājas teātra aktieris Jānis Dreiblats.

Grand Prix

Pūt, vējiņi! – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs

Nozīmīgākie iestudējumi

Gada lielās formas izrāde:

Pūt, vējiņi! – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs

Gada mazās formas izrāde:

Kliedzēji – Daugavpils teātris, režisors Viesturs Roziņš

Gada izrāde bērniem:

Polianna– Liepājas teātris, režisors Dž. Dž. Džilindžers

Gada izrāde pusaudžiem:

Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris– Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis

Labākie individuālie sniegumi

Gada režisors:

Elmārs Seņkovs – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada aktrise:

Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Solanža izrādē Kalpones, Abigaila Viljamsa izrādē Salemas raganas, Lulū izrādē Lulū (Dailes teātris)

Gada aktieris:

Mārtiņš Meiers – Hamlets izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā:

Lolita Cauka – Orta izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā:

Vilis Daudziņš – Boss Finlijs izrādē Jaunības putns ar saldo balsi, lomas izrādē Latviešu laupītāji, lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki:

Klāvs Mellis – režija izrādēm Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Himna (KVADRIFRONS)

Jēkabs Reinis – Uldis izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada scenogrāfs vai leļļu mākslinieks:

Monika Pormale – scenogrāfija izrādei Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

Kristīne Pasternaka – kostīmi izrādēm Mana skaistā lēdija (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Pajaci (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Gada gaismu mākslinieks:

Oskars Pauliņš – par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, Jaunajā Rīgas teātrī

Gada video mākslinieks:

Krišs Salmanis, Toms Zeļģis, Linda Ģībiete – Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kustību mākslinieks:

Jānis Purviņš, Agate Bankava – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada muzikālās partitūras autors:

Jēkabs Nīmanis – Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris), Kliedzēji (Daugavpils teātris)

Gada sasniegums oriģināldramaturģījā (teksts, luga vai scenārijs, izvirzīts kopā ar Laikmetīgo lugu autoru, scenāristu un dramaturgu apvienību):

Artūrs Dīcis – “Randiņš ar 50 gramiem balzama” (“Viņi melo labāk”, Pannas teātris)

Žūrijas specbalva:

Valmieras Vasaras teātra festivālam – par radošu un novatorisku pieeju teātra integrēšanā Valmieras pilsētvidē

Portāla DELFI un LTDS rīkotais skatītāju simpātijas balsojums:

Gada izrāde – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada aktrise – Inese Kučinska (Bernarda Alba izrādē Albas nams, Liepājas teātris)

Gada aktieris – Andris Keišs (Vīlers izrādē Linda Vista, Jaunais Rīgas teātris)

Bērnu un jauniešu žūrijas specbalvas:

Planēta Nr. 85, Dailes teātrī, režisors Dmitrijs Petrenko; izrāde bērniem;

Pavasaris, teātra trupa KVADRIFRONS, režisore Alisja Goigelina (izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros); izrāde pusaudžiem.


2017 / 2018 sezona

BALVA PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU:

– Latvijas Nacionālā teātra aktrise Māra Zemdega un Dailes teātra aktieris Gunārs Placēns

GADA IZRĀDE:

Dvēseļu utenis  Dirty Deal Teatro, režisore Inga Tropa

 Gada lielās formas izrāde:

Cerību ezers aizsalis Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Vladislavs Nastavševs

 Gada mazās formas izrāde:

Dvēseļu utenis Dirty Deal Teatro, režisore Inga Tropa

Gada izrāde bērniem:

Naksitrallīši Latvijas Leļļu teātrī, režisore Laura Čaupale

Gada izrāde pusaudžiem:

Labie bērni  Valmieras drāmas teātrī, režisors Reinis Suhanovs

  1. Labākie individuālie sniegumi:

Gada režisors:

Viesturs Kairišs, Salome Latvijas Nacionālajā teātrī, Baladīna Valmieras drāmas teātrī

Gada aktrise:

Guna Zariņa – Ņurbulis izrādē Dieviņš pillā Jaunajā Rīgas teātrī

Gada aktieris:

Vilis Daudziņš – Ļeņins izrādē Pēdējā Ļeņina eglīte, Ome izrādē Cerību ezers aizsalis Jaunajā Rīgas teātrī

Gada aktrise otrā plāna lomā:

Inga Misāne-Grasberga – lomas izrādē Mežainis Latvijas Nacionālajā teātrī

Gada aktieris otrā plāna lomā:

Aleksandrs Jonovs – Melnais princis izrādē Zelta zirgs, Piķamice izrādē Krokodils Gena un Pekausis Latvijas Leļļu teātrī

Gada jaunie skatuves mākslinieki:

Jānis Kronis – lomas izrādē Mežainis Latvijas Nacionālajā teātrī, loma izrādē Lidojošais šķīvītis Dirty Deal Teatro

Igors Šelegovskis – Jezups Sebalds izrādē Klūgu mūks, Pēteris Bērziņš izrādē Arī vaļiem ir bail Latvijas Nacionālajā teātrī, Vitālijs izrādē Dvēseļu utenis Dirty Deal Teatro

Gada scenogrāfs un/vai leļļu mākslinieks:

Reinis Suhanovs – Arī vaļiem ir bail Latvijas Nacionālajā teātrī, Persiešu valodas stundas Žaņa Lipkes memoriālā

Gada kostīmu mākslinieks:

Keita – Man 30 gadu Latvijas Nacionālajā teātrī

Gada gaismu mākslinieks:

Oskars Pauliņš par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī

Gada video mākslinieks:

Austra Hauks – Dvēseļu utenis Dirty Deal Teatro, Romeo un Džuljeta Latvijas Leļļu teātrī

Gada kustību mākslinieks:

Agnese Vanaga, Leonards Vīksne – Man 30 gadu Latvijas Nacionālajā teātrī

Gada muzikālās partitūras autors:

Jēkabs Nīmanis – Dvēseļu utenis Dirty Deal Teatro, Kaiju karalienes noslēpums Latvijas Leļļu teātrī, Persiešu valodas stundas Žaņa Lipkes memoriālā

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs, izvirzīts kopā ar Laikmetīgo lugu autoru, scenāristu un dramaturgu apvienību):

Artūrs Dīcis –  Arī vaļiem ir bail Latvijas Nacionālajā teātrī.

ŽŪRIJAS SPECBALVA: Ojāram Rubenim par laikmetīga Nacionālā teātra vīziju un tās īstenošanu.

BĒRNU ŽŪRIJAS SPECBALVA:

Tā kā šogad bērnu izrādes ir atdalītas no jauniešu izrādēm un katrā kategrorijā ir vairāki nominanti, tad arī bērnu un jauniešu žūrija pasniedza divas specbalvas:

NIĶA UN RIĶA STIĶI Dailes teātrī, režisors Kārlis Auškāps;

LABIE BĒRNI Valmieras drāmas teātrī, režisors Reinis Suhanovs.

SKATĪTĀJU SIMPĀTIJAS BALVAS:

GADA IZRĀDE – Arī vaļiem ir bail Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Elmārs Seņkovs;

GADA AKTIERIS – Vilis Daudziņš – Ļeņins izrādē Pēdējā Ļeņina eglīte, Ome izrādē Cerību ezers aizsalis Jaunajā Rīgas teātrī;

GADA AKTRISE – Guna Zariņa – Ņurbulis izrādē Dieviņš pillā Jaunajā Rīgas teātrī.


2016 / 2017 sezona

BALVA PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU:
– Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Ņina Ņeznamova un Latvijas Nacionālā teātra režisors Mihails Kublinskis.

GADA IZRĀDE:

Precības Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis.

Gada lielās formas izrāde:

Precības Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis.

Gada mazās formas izrāde:

Jubileja ‘98 Daugavpils teātrī, režisore – Paula Pļavniece.

Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem:

Šausmu autobuss Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Kārlis Krūmiņš.

Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:*

Bērnības sapnis – horeogrāfe Agnese Bordjukova, producents Pigeon-bridge, līdzproducenti – Dejas anatomija un Cita abra.
* Laureātu izvirza Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā un apstiprina Spēlmaņu nakts žūrijas komisija.

1.Labākie individuālie sniegumi

Gada režisors:

Sergejs Zemļanskis – Precības Liepājas teātrī.

Gada aktrise:

Indra Briķe – Pegija izrādē Pielūdzēja nr.1 Dailes teātrī.

Gada aktieris:

Rihards Jakovels – Krustiņš izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī.

Gada aktrise otrā plāna lomā:

Kristīne Veinšteina – Līga izrādē Jubileja ’98 Daugavpils teātrī.

Gada aktieris otrā plāna lomā:

Arturs Krūzkops – Brencis izrādē Trīne un Larss izrādē Tuvā pilsēta Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada jaunie skatuves mākslinieki:

Alise Danovska – Līziņa un Matilde izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī un Ņina Zarečnaja izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī ;

Zanda Mankopa – Džuljeta izrādē Iemīlējās muļķis muļķītē un Kristīne izrādē Purva bridējs (-i) Daugavpils teātrī.

Gada scenogrāfs:

Maksims Obrezkovs – Precības Liepājas teātrī.

Gada kostīmu mākslinieks:

Maksims Obrezkovs – Precības Liepājas teātrī.

Gada gaismu mākslinieks:

Mārtiņš Feldmanis – Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un Precības Liepājas teātrī.

Gada video mākslinieks:

Artis Dzērve – Fausts Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā.

Gada kustību mākslinieks:

Sergejs Zemļanskis – Precības Liepājas teātrī.

Gada sasniegums baleta mākslā: **

Elza Leimane – Sibilla Veina izrādē Doriana Greja portretrs Dailes teātrī un Vārna izrādē Vārna, Franciska izrādē Pie zilās Donavas, Anitra izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

** Laureātu izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija un apstiprina Spēlmaņu nakts žūrijas komisija.

Gada muzikālās partitūras autors:

Kristaps Pētersons un Jēkabs Nīmanis – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī.

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs): ***

Justīne Kļava Jubileja ’98 Daugavpils teātrī.

*** Laureātu nosaka Spēlmaņu nakts žūrijas komisija sadarbībā ar Laikmetīgo lugu autoru, scenāristu un dramaturgu apvienību.

ŽŪRIJAS SPECBALVA:

Kristai Burānei par verbatim tradīcijas inovatīvu attīstīšanu izrādē “Robežas”.

BĒRNU ŽŪRIJAS SPECBALVA:

“Savādais atgadījums ar suni naktī” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Valters Sīlis.

SKATĪTĀJU SIMPĀTIJAS BALVAS:
GADA IZRĀDE – “Precības”Liepājas teātrī, režisors Sergejs Zemļanskis
GADA AKTIERIS – Egons Dombrovskis
GADA AKTRISE – Ilze Ķuzule – Skrastiņa


2015 / 2016 sezona

Lasīt tālāk


2014 / 2015 sezona

Lasīt tālāk


2013 / 2014 sezona

Lasīt tālāk


2012 / 2013 sezona

Lasīt tālāk


2011 / 2012 sezona

Lasīt tālāk


2010 / 2011 sezona

Lasīt tālāk


2009 / 2010 sezona

Lasīt tālāk


2008 / 2009 sezona

Lasīt tālāk


2007 / 2008 sezona

Lasīt tālāk


2006 / 2007 sezona

Lasīt tālāk


2005 / 2006 sezona

Lasīt tālāk


2004 / 2005 sezona

Lasīt tālāk


2003 / 2004 sezona

Lasīt tālāk


2002 / 2003 sezona

Lasīt tālāk


2001 / 2002 sezona

Lasīt tālāk


2000 / 2001 sezona

Lasīt tālāk


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Liepāja LSM LPAA