» 2000 / 2001 sezona

1.Labākā izrāde dramatiskajos teātros  

•J.Ivaškevičs Vilkmuižas jaunkundzes
režisors Alvis Hermanis

•A.Ostrovskis Vēlā mīla
režisors Mihails Gruzdovs

•Moljērs Skapēna blēdības
režisors Genādijs Trostjaņeckis

•J.Tjatte Brīvais kritiens
režisors Alvis Hermanis

•J.Griškovecs Pilsēta
režisors Alvis Hermanis

2.Labākā izrāde bērniem un pusaudžiem   

•M.Zālīte, J.Lūsēns Putnu opera
režisore Baņuta Rubesa

•P. Brūveris Brašā bruņurupuča ceļojums
režisors Ivars Lūsis

•E.Volšs Disko cūka
režisors Juris Rijnieks

3.Labākās oģināldramaturģijas iestudējums

•L.Stumbre Vilkiem puķes neviens nedod
režisore Zane Kreicberga

•M.Zālīte Margarēta
režisors Viesturs Kairišs

•B.Blaumanis Pazudušais dēls
režisors Olģerts Kroders

4.Labākais režisors

•Alvis Hermanis
•Genādijs Trostjaņeckis
•Viesturs Kairiš

5.Labākais scenogrāfs

•Gints Gabrāns
•Ieva Jurjāne
•Vilis Daudziņš
•Marts Kitājevs

6.Labākais kostīmu mākslinieks

•Večella Varslavāne
•Kristīne Jurjāne
•Ilze Vītoliņa

7.Labākais mūzikas autors dramatiskajos teātros

•Jānis Lūsēns
•Valdis Zilvers
•Juris Kulakovs

8.Žūrijas speciālnominācija:
Labākais mūziķu darbs dramatisko teātru izrādēs

•Džeza grupa izrādē Fiesta Liepājas teātrī
•Mūziķu grupa izrādē Indriķa hronika LNC
•“Boogie Woogie Trio” izrādē
Skapēna blēdības Krievu drāmas teātrī

9.Labākā dramatiskā teātra aktrise

•Maija Apine
•Sandra Kļaviņa
•Lilita Ozoliņa
•Mirdza Martinsone
•Ilze Rūdolfa

10.Labākais dramatiskā teātra aktieris

•Ivars Puga
•Alvis Hermanis
•Jakovs Rafalsons
•Artūrs Skrastiņš
•Andris Keišs

11.Labākā aktrise otrā plāna lomā

•Inese Kučinska
•Baiba Broka
•Guna Zariņa
•Vera Hramņikova
•Ināra Ieviņa

12.Labākais aktieris otrā plāna lomā

•Nikolajs Korobovs
•Ģirts Ķesteris
•Ģirts Krūmiņš
•Vilis Daudziņš
•Artis Robežnieks
•Pēteris Krilovs
•Leons Lešķinskis

13.Labākie jaunie skatuves mākslinieki

•Ainārs Ančevskis
•Dita Lūriņa
•Mārtiņš Egliens
•Ģirts Lukevics
•Imants Srads

14.Labākie operas un baleta mākslā

•Pāvels Vasiļčenko
•Edgars Montvids
•Tadeušs Voicehovskis
•Kristīne Zadovska
•Kristīne Gailīte

15.Spilgtākā debija teātros

•Elīna Garanča
•Ivo Fomins
•Anna Novikova


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome Liepāja LSM LPAA